اضافه شدن تماس ویدئویی گروهی به تلگرام

اقتصاد برتر

ماه آینده تماس ویدئویی گروهی به پیام رسان تلگرام اضافه می‌شود و این ویژگی شامل پشتیبانی برای کنفرانس ویدئویی تحت وب خواهد بود.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، پاول دوروف، موسس تلگرام این خبر را با ارسال یک پیام متنی در کانال رسمی تلگرام خود اعلام کرد و نوشت: در ماه مه یک بعد ویدئویی به چت صوتی خود اضافه خواهیم کرد و تلگرام را به پلتفرم قدرتمندی برای تماس های ویدئویی گروهی تبدیل می کنیم. تلگرام اغلب به رقیبانش برای تاخیر در افزودن ویژگی های جدید طعنه می زند اما خود این پلتفرم پیام رسان در زمینه تماس های ویدئویی عقب تر از رقیبانش بوده و تنها امکان تماس ویدئویی دو نفره را در اوت سال گذشته اضافه کرد.

تلگرام در یک پست وبلاگ که در آوریل سال ۲۰۲۰ به مناسب رسیدن شمار کاربرانش به مرز ۴۰۰ میلیون نفر ارسال کرده بود، نوشته بود: قرنطینه جهانی ضرورت وجود ابزار ارتباطی ویدئویی قابل اطمینان را بارز کرد و تماس های ویدئویی در سال ۲۰۲۰ را به ارسال پیام متنی در سال ۲۰۱۳ تشبیه کرده بود. با این حال بر اهمیت امنیت تماس ویدئویی گروهی تاکید داشت و شاید دلیل تاخیر در عرضه این ویژگی هم همین مسأله باشد. بر اساس گزارش انگجت، موسس تلگرام در پیام خود به رمزنگاری اشاره کرد که شاید اشاره ظریفی به سابقه مسائل امنیتی سرویس تماس ویدئویی زوم بود اما مشخص نکرد که آیا تلگرام در تماس های ویدئویی گروهی از رمزنگاری سرتاسری استفاده خواهد کرد یا خیر.

پاسخ دادن