اطلاعیه بانک ملی ایران برای فروش ارز به صراف‎ها

صرافی بانک ملی ایران اعلام کرد: صرافی های مجاز می توانند برای تهیه دلار مورد نیاز به صرافی بانکها مراجعه کنند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲ بهمن ۹۶

شلوغی بازار ارز از صبح دیروز موجب شد تا نرخ دلار برای دقایقی از ۴۷۰۰ تومان هم عبور کند ولی این نرخ در خیابان فردوسی دوام نیاورد چراکه با عرضه قطره‌چکانی دلار بانکی به برخی صرافی‌های منتخب، کمی از تلاطم بازار کاسته شد.امروز و بعد از رکورد زنی های بالای دلار در بازار ارز سکوت رییس کل بانک مرکزی هم شکست. ولی الله سیف به مردم توصیه جدی کرد از سرمایه گذاری در بازار ارز پرهیز کنند چراکه دلار در روزهای آتی ارزان می شود.

برخی صراف‌ها و فعالان بازار ارز معتقدند، در شرایط حساس همیشه بانک مرکزی با ورود و تزریق ارز مانع ثبت رکوردهای بالا می‌شده ولی این‌بار بانک مرکزی خود را کنار کشیده و باعث افزایش قیمت شده است.

صراف‌ها معتقدند: رئیس کل بانک مرکزی وعده داده بود قیمت دلار از بهمن و اسفند ارزان می‌شود، به همین خاطر الان که اول بهمن است، مشخص می‌شود که حرف وی به عمل تبدیل می‌شود یا نه!

بعد از آنکه سخنان سیف درباره کاهش قیمت دلار طی روزهای اتی در بازار ارز هم پخش شد، از صرافی بانک ملی خبر آمد صرافان مجاز می توانند برای دریافت ارز به این صرافی مراجعه کنند.

این صرافی در اطلاعیه ای اعلام کرده است : همه صرافی های مجاز می توانند برای تهیه اسکناس دلار مورد نیاز، به شرکت صرافی ملی ایران مراجعه و خرید خود را انجام دهند.

همچنین در اطلاعیه دیگری آمده است: صرافی های مجاز خریدار از صرافی های منتخب، روزانه می توانند نسبت به خرید ۵۰ هزار اسکناس دلار آمریکا از صرافی منتخب به عنوان بخش نخست اقدام کرده و در صورت عرضه به موقع آن در بازار و ارائه جدول فروش نسبت به خرید بخش بعدی ۵۰ هزارتایی، فقط از همان صرافی منتخب ذیربط اقدام کنند.

با ورود جدی بانک مرکزی به بازار ارز و البته افزایش تزریق ارز در این بازار احتمالا از حباب قیمت دلار کمی کاسته شود و امروز شاهد قیمت این ارز مهم خواهیم بود.

*تسنیم

پاسخ دادن