اظهارات رئیس جمهور الجزایر پس از استعفا

استعفای رییس جمهور الجزایر
اقتصادبرتر

رئیس جمهور الجزایر اعلام کرد که استعفای وی در راستای ممانعت از وخیم تر شدن اوضاع در این کشور و مهار بحران بوده است.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۸ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ،عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور مستعفی الجزایر بعد از اعلام استعفایش گفت: تصمیم من برای استعفا به دلیل اقتضای استمرار فعالیت دولت و بهبود عملکرد آن در جریان دوره انتقالی صورت گرفت. مرحله انتقالی به انتخاب رئیس جمهور جدیدی منجر خواهد شد.
وی افزود: استعفای من در راستای ممانعت از وخیم تر شدن اوضاع و مهار بحران و با هدف آرام کردن شهروندان و اطمینان دادن به آن ها برای انتقال الجزایر به آینده ای بهتر بود.
بوتفلیقه سه شنبه شب به شورای قانون اساسی استعفایش از سمت ریاست جمهوری را اعلام کرد.به دنبال اعلام این تصمیم الجزایری ها بهخیابان ها آمده و خوشحالی خود را از این تصمیم ابراز کردند.
مردم الجزایر از مدت ها پیش اعتراضات گسترده ای را علیه نامزدی بوتفلیقه برای دور پنجم انتخابات ریاست جمهوری به راه انداخته بودند. 

الجزایر وسیع‌ترین کشور قاره آفریقا و دهمین کشور وسیع جهان بشمار می آید که بعنوان سومین صادرکننده عمده گاز طبیعی به اروپا است و نیمی از گاز مصرفی اسپانیا را تأمین می‌کند،‌ نکته‌ای که حفظ ثبات با نامزدی مجدد بوتفلیقه را برجسته می‌کند، به ویژه که لیبی در همسایگی این کشور وضعیتی بی ثباتی دارد.

برخورداری از ثبات سیاسی و رشد اقتصادی سبب خواهد شد جوانان الجزایر کمتر درجستجوی آینده بهتر راهی اروپا شوند و این کشور بتواند نقشی موثرتر در منطقه و جهان ایفا کند.

پاسخ دادن