اعتراض لبنانی‌ها به ربایش گاز توسط رژیم صهیونیستی

جمعی از مردم لبنان در اعتراض به ربایش گاز این کشور توسط رژیم صهیونیستی در جنوب این کشور تحصن کردند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

منابع خبری از تحصن لبنانی‌ها در مرزهای جنوبی پس از تشدید پرونده میدان گازی دریایی خبر دادند.

روسیاالیوم از تحصن لبنانی‌ها در مرزهای جنوبی پس از تشدید پرونده میدان گازی دریایی خبر داد. خبرنگار این رسانه روسی گزارش داد: ده‌ها لبنانی روز شنبه به مرزهای جنوبی رفتند تا در تحصن منطقه الناقوره شرکت کنند.

هدف از این تحصن مطالبه برای حق لبنان در منابع طبیعی‌اش در آب‌های منطقه‌ای بعد از تحولات اخیر در ترسیم مرزهای دریایی با اراضی اشغالی بوده است.

تعدادی از نمایندگان مستقل پارلمان نیز به محل تحصن آمدند تا اعتراض خود را نسبت به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در پرونده میادین گازی دریایی ابراز کنند.

اخیرا شرکت یونانی «انرژین» مجوز اکتشاف گاز در میدان «کاریش» واقع در منطقه مورد مناقشه میان لبنان و فلسطین اشغالی را از تل‌آویو گرفته و در این چارچوب رژیم صهیونیستی از ورود یک کشتی حفاری به این میدان به منظور آماده سازی برای شروع اکتشاف گاز در آن خبر داده است که با اعتراض لبنانی‌ها همراه بود.

میدان کاریش یک میدان نفت و گاز دریایی است که در حدود ۱۰۰ کیلومتری از سواحل فلسطین اشغالی قرار دارد و بر اساس برآوردهای ۱.۳ تریلیون فوت مکعتب ذخایر دارد. برآوردهای اولیه شرکت آمریکایی نوبل انرژی ذخایر آن را ۱.۸ تریلیون فوت مکعب تخمین زده است.

مساحت این میدان حدود ۱۵۰ کیلومترمربع است. نزدیکترین نقطه آن در مسافت حدود ۴ کیلومتری از مرز منطقه لبنانی که بلوک شماره ۸ قرار دارد و در ۶ کیلومتری از بلوک شماره ۹ واقع شده است.

پاسخ دادن