اعلام قیمت میوه‌های تنظیم بازاری در سامانه‌های هوشمند

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: قیمت میوه‌های تنظیم بازاری در سامانه‌های هوشمند اعلام شده و در سراسر کشور قیمت میوه‌های تنظیم بازاری توسط استانداران به عنوان روسای کارگروه تنظیم بازار استانی اعلام می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۸ اسفند ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، اسماعیل قادری‌فر افزود: در شهر تهران قیمت میوه در سامانه‌های توزیع هوشمند بر اساس قیمت روز میادین میوه و تره بار سطح شهر تعیین و درب منازل مردم توزیع می‌شود. بر این اساس قیمت هر کیلوگرم  سیب زرد ۱۴۰۰۰ تومان، سیب قرمز ۱۳۰۰۰ تومان و پرتقال ۱۱ هزار تومان است که در سامانه‌های هوشمندی نظیر بازرگام و اسنپ فود با همین قیمت توزیع می‌شود. در سایر استان‌ها سامانه‌های هوشمند هم براساس قیمت تنظیم بازار همان استان توزیع می‌کنند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: کیفیت میوه‌های که به صورت هوشمند توزیع می‌شوند، مناسب است و به صورت رایگان درب منزل افراد تحویل داده می‌شود. قیمت میوه‌های تنظیم بازاری شب عید در استان‌ها نیز توسط استانداران تعیین می‌شود، نرخ  این محصولات حداقل  ۵ تا ۱۵ درصد زیر قیمت میانگین خرده فروشی آن استان است. قصد ما از توزیع میوه شب عید تنظیم بازار است و یک کالایی را به مقداری نیاز ذخیره کرده‌ایم تا از ایجاد هرج و مرج در بازار جلوگیری شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: میوه‌های تنظیم بازاری توزیع شده در سراسر کشور و همچنین سامانه‌های هوشمند کیفیت بالایی دارد و در صورتی که مردم از کیفیت محصول راضی نباشند، می‌توانند محصولات خریداری شده را عودت دهند. عرضه میوه‌های سیب و پرتقال تنظیم بازاری آغاز شده و توزیع آنها تا ۱۳ فروردین ماه ادامه دارد. زمان ارسال میوه‌های تنظیم بازاری توسط سامانه‌های هوشند حداکثر ۲۴ ساعته است که درب منزل افراد تحویل داده می‌شود.

پاسخ دادن