افتتاح بزرگترین واحد مکانیزه تولید سرب کشور

اقتصادبرتر

بزرگترین واحد صنعتی و معدنی مکانیزه تولید سرب کشور و فاز اول اکتشاف و بهره برداری از معدن مس طرود و نوسازی قدیمی‌ترین صنعت ذوب مس کشور در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۸ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، این مجتمع با ظرفیت بازیافت سالیانه حدود ۵۰ میلیون دستگاه انواع باتری های فرسوده وسایل نقلیه مطابق با آخرین استانداردهای زیست محیطی داخلی و بین المللی به مرحله بهره برداری رسیده است.
این مجتمع قادر است تا ۶۰ هزار تن انواع آلیاژهای سربی و ۱۰ هزار تن مس کاتد با درجه صادراتی از مواد اولیه معدنی و مواد ثانویه را تولید نماید.
در اجرای این طرح تمام تمهیدات لازم مربوط به مسایل زیست محیطی مطابق با استانداردهای جهانی به منظور حفظ سلامت منابع آب و خاک و کارکنان لحاظ شده است. با حضور جهانگیری از طریق ویدئو کنفرانس فاز اول معدن سرب و مس و کارخانه کنستانتره معدنی نیز آغاز خواهد شد.

بزرگترین واحد صنعتی و معدنی مکانیزه تولید سرب کشور به بهره‌برداری رسید

در این واحد صنعتی سالانه ۶۶ هزار تن سرب و مس تولید می‌شود، میزان سرمایه گذاری در اجرای این طرح یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است.

مجوز اولیه اجرای این طرح با موضوع انتقال گروه صنعتی شهید عارفی به خارج از تهران در سال ۱۳۹۲ در کمیسیون زیربنایی هیات دولت تصویب و دوره اجرای آن ۱۳۹۳ تا ۱۴۰۰ تعیین شده بود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در ابتدای سفر یک روزه خود به استان سمنان در مراسم افتتاح پروژه صنعتی و معدنی فجر ۲ در آرادان حضور یافت، در این مراسم وزرای جهاد کشاورزی و دفاع و همچنین استاندار سمنان نیز او را همراهی می‌کنند.

این پروژه یکی از بزرگترین واحد فلزات غیر دولتی کشور است که در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار بنا شده است.

اقتصادبرتر

پاسخ دادن