افتتاح مجهزترین بیمارستان فوق تخصصی غرب کشور

بخش نخست بزرگترین و مجهزترین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی غرب کشور، با حضور وزیر بهداشت بهره برداری می رسد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: فاز اول بیمارستان فوق تخصصی کوثر سنندج با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز افتتاح می شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۹ اسفند ۹۵

وزیر بهداشت در سفر یک روزه خود به استان کردستان، صبح امروز دوشنبه وارد سنندج شد.

به گزارش کردپرس، قرار است در سفر وزیر بهداشت، بیمارستان کوثر سنندج و چندین پروژه بهداشتی و درمانی دیگر در استان کردستان افتتاح شود.
مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی کوثر سنندج با ۵۴۰ تخت بیمارستانی مصوبه سفر سال ۸۸ مقام معظم رهبری به استان کردستان که عملیات ساخت آن در ۱۰ طبقه و زیربنای ۵۴ هزار متر مربع آغاز شده بود به بهره برداری خواهد رسید.

برای ساخت این بیمارستان که بزرگترین و مجهزترین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی غرب کشور است، هزار و ۶۲۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

این بیمارستان در ۱۰ طبقه و با زیربنای ۵۴ هزار مترمربع شامل بخش های مختلف درمانی و آموزشی است.

عملیات احداث بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کوثر سنندج که از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان است در سال ۱۳۸۸ شروع شد.

این بیمارستان دارای بخش های اتاق عمل، بخش دیالیز، اورژانس، درمانگاه، آزمایشگاه، بستری، رادیولوژی، کلینیک های تخصصی، CSR آمفی تئاتر و بخش های دیالیز، ICU رادیولوژی، پزشکی هسته ای، داروخانه و سایر بخش های اداری و پشتیبانی است.
امروز همچنین با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کلینیک تخصصی ویژه دانشگاه علوم پزشکی با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و بخش اورژانس بیمارستان توحید سنندج نیز به بهره برداری می رسد.

همچنین در این سفر بخش اورژانس بیمارستان توحید و مرکز ام آر آی مریوان و سقز، کلینیک تخصصی ویژه بیمارستان شهید بهشتی و مرکز فوریتهای پزشکی قروه، بیمارستان ۳۲ تختخوابی جدید الاحداث شهدای دهگلان و سی تی اسکن بیمارستانهای امام خمینی ( ره) دیواندره و سینای کامیاران به بهره برداری می رسد.

در سفر وزیر بهداشت به استان کردستان کلینیک ویژه دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز افتتاح خواهد شد.

 

پاسخ دادن