افتتاح ۱۸ طرح در سمنان با حضور رئیس جمهوری

۱۸ طرح با بیش از ۱۱ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال اعتبار با حضور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس در استان سمنان افتتاح و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

تهران – اقتصاد برتر- ۱۷ فروردین ۹۶

با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری روز پنجشنبه هفدهم فروردین ۹۶ در آئینی در سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان به صورت ویدئوکنفرانس، ۱۷ طرح افتتاح و عملیات اجرایی یک طرح صنعتی آغاز شده است.

در حوزه راه امروز با حضور رئیس جمهوری از ۱۱ طرح بخش راه استان سمنان با حدود پنج هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال اعتبار شامل افتتاح یک دهنه پل تقاطع غیرهم سطح درجزین شامل سه دهانه ۱۶ و ۲۰ متری با اعتبار بیش از ۶۰ میلیارد ریال، بهره برداری از راه اصلی شاهرود- میان دشت با احداث ۹۲ کیلومتر راه و ۵۸ کیلومتر روکش آسفالت و بهسازی با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال، روکش آسفالت محورشاهرود- آزاد شهر به طول ۲۲ کیلومتر، افتتاح و بهسازی محور شاهرود- گرگان به طول ۳۰ کیلومتر، افتتاح راه اصلی گرمسار- جنداب با ۳۰۰ میلیارد ریال، تعریض و بهسازی و روکش آسفالت به طول ۹۰ کیلومتر به عنوان راه اصلی، افتتاح ۲ دهنه پل زیرگذر فرودگاه شاهرود و ۲ دهانه ۹ متری و روشنایی افتتاح شد.

در حوزه مسکن نیز یک هزار و ۷۵۶ طرح مسکن مهر با حضور دکتر روحانی در استان سمنان به صورت ویدئوکنفرانسی بهره برداری شد که در قالب طرح های تعاونی، گروهی، خود مالک وسه جانبه همزمان با سفر دکتر روحانی به سمنان به بهره برداری رسید.

از این تعداد یک هزار و ۱۲۰ واحد در شهرستان شاهرود، ۳۱۶ واحد در دامغان، ۲۹۹ واحد در سمنان و ۲۱ واحد در شهرستان گرمسار است و این طرح ها از محل تسهیلات بانکی و آورده های نقدی متقاضیان تامین شده است.

در حوزه صنعت و معدن چهار طرح با اعتبار ۲ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال تومان به بهره برداری رسید که شامل واحد خودروسازی فردا از جمله ۳۶ طرح ملی و کشوری در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی در استان سمنان است که با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان و ظرفیت تولید روزانه ۳۷ دستگاه با اشتغالزایی حدود ۲ هزار نفر با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد و طرح توسعه خط رنگ و بدنه این مجموعه آغاز شد که سرمایه گذاری ارزی به ارزش ۹۰ میلیون یورو نیاز دارد.

شرکت شکوفا شیمی تولید کننده مواد اولیه شوینده‌ها و شرکت شکوفا بهداشت آرین تولید کننده انواع محصولات بهداشتی و پاک‌کننده با سرمایه‌گذاری نزدیک به ۴۰۹ میلیارد ریال از دیگر طرح‌هایی است که در این سفر به بهره‌برداری رسید که با افتتاح این واحدها زمینه اشتغال حدود ۱۸۰ نفر در استان فراهم می شود.

واحد تولیدی فرابرد هوشمند گرمسار با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۹ میلیارد ریال ظرفیت و تولید سالانه ۷۵ هزار دستگاه انواع کلید مینیاتوری، کارت کنترلی، کارت شبکه و انواع ترانسمیتر را دارد که زمینه اشتغال حدود ۱۵ نفر را در استان فراهم کرده است.

در حوزه جهادکشاورزی، تجهیز پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان به سامانه آبیاری تحت فشار با دستور ویدئوکنفرانسی دکتر روحانی رئیس جمهوری در استانداری سمنان بهره برداری شد که اعتباری نزدیک به ۴۷۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

افتتاح سایت امداد هوایی و آشیانه بالگرد جمعیت هلال احمر استان سمنان نیز دیگر طرح افتتاحی با حضور دکتر روحانی رئیس جمهوری در سمنان بود، سایت امداد هوایی و آشایانه بالگرد جمعیت هلال احمر استان سمنان با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید .

این سایت با زیر بنای ۲ هزار و ۱۰۰ متر شامل آشیانه، میهمانسرا، تعمیرگاه، تاسیسات در ۱۰ هکتار زمین آغاز احداث شده و ظرفیت نگهداری ۶ فروند بالگرد دارد، بخش باند فرود و برخاست این آشیانه سه هزار متر مربع مساحت دارد که طی ۲ ساخته شده است.

افتتاح ۲ مجتمع خدمات رفاهی در استان سمنان با بیش از ۵۵ میلیارد ریال یکی در کیلومتر هشت محور ایوانکی- آبسرد در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع با سه هزار و ۳۵۵ متر مربع زیربنا شامل جایگاه سوخت، سرویسهای بهداشتی فروشگاه تجاری و نمازخانه با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و همچنین گام اول ساخت مجتمع خدماتی رفاهی سربداران واقع در کیلومتر ۱۵ محور میامی – شاهرود در زمینی به مساحت ۱۵هزار متر مربع با سه هزار و ۳۰۰ متر مربع زیربنا شامل جایگاه سوخت، فروشگاه تجاری، سرویس های بهداشتی و نمازخانه با سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی بهره برداری شد.

بهره برداری از قطار حومه‌ای تهران- ورامین- گرمسار نیز با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در محل راه آهن این شهرستان به بهره برداری رسید که خطوط ریلی این قطار در ایستگاه مرکزی تهران، ایستگاه شهریور، جوانمرد قصاب، ورامین و گرمسار در تردد است، طول مسیر ریلی این طرح ۱۱۴ کیلومتر است و برای ساخت‌وساز عمرانی و زیرساختی این طرح به ازای هر کیلومتر ریل بدون پل یک میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این طرح هزینه شده است.

*ایرنا

 

پاسخ دادن