افتتاح ۲۵ طرح گازرسانی در خوزستان

معاون وزیر نفت در امور گاز و جمعی از مدیران شرکت ملی گاز ایران به همراه رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خوزستان ۲۵ طرح گازرسانی را افتتاح می کنند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۴ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بورس نیوز، حسن منتظر تربتی، معاون وزیر نفت در امور گاز و جمعی از مدیران شرکت ملی گاز ایران در کنار فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، فردا (پنجشنبه، ۲۵ بهمن‌ماه) در خوزستان ۲۵ طرح گازرسانی را به همراه غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استانی و محلی، افتتاح خواهند کرد.

این طرح‌ها شامل گازرسانی به ۱۷۴ روستای استان خوزستان واقع در شهرهای اهواز، اندیمشک، حمیدیه، شوش، ماهشهر و خرمشهر در قالب ۲۵ پروژه با هزینه‌ای بیش از یک میلیارد و ۵۹۶ میلیون ریال است که به صورت ویدئوکنفرانس و به‌طور هم‌زمان به بهره‌برداری می‌رسند.

اجرای یک هزار و ۲۶۶ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع و نصب ۱۴ هزار و ۷۷۵ انشعاب از مشخصات این پروژه‌ها هستند که با بهره‌برداری از آنها، ۱۵ هزار و ۶۰۴ خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

افزون بر این، عملیات اجرایی پروژه فاز نخست الوار گرمسیری نیز با هزینه ۲۶۰ میلیارد ریال آغاز می‌شود که برای این فاز ۶۸ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع با ۸۵۰ انشعاب پیش‌بینی شده است تا ۸۸۰ خانوار از نعمت گاز بهره‌مند شوند.

پاسخ دادن