افت اندک شاخص بورس در معاملات امروز

 امروز (سه‌شنبه، ۴ مردادماه) شاخص کل بورس تهران با ۹۶۸ واحد کاهش در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۳۸ هزار واحدی قرار گرفت.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۴ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، شاخص هم‌وزن با ۲ هزار و ۸۳۱ واحد کاهش به ۳۸۸ هزار و ۲۹۹ واحد و شاخص قیمت با یک هزار و ۶۹۹ واحد افت به ٢۳۳ هزار و چهار واحد رسید. شاخص بازار اول، ۲ هزار و ۳۶۵ واحد کاهش و شاخص بازار دوم سه هزار و ۴۴ واحد افزایش را ثبت کرد. امروز در معاملات بورس تهران، بیش از چهار میلیارد و ۳۹۱ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۷ هزار و ۹۰۷ میلیارد ریال معامله شد. همچنین صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۶۴۳ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۵۷۸ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۴۰۷ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۳۹۹ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۴۷ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۲۶۲ واحد، فولاد کاوه جنوب کیش (کاوه) با ۲۰۱ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۱۷۸ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۵۷ واحد و توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۱۴۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند. امروز نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، ایران خودرو (خودرو)  و سیمان کردستان (سکرد) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند. گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۰۷ میلیون و ۹۷۸ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۹۸ میلیارد ریال دادوستد شد.

  • آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۵۵ واحد کاهش داشت و به ۱۸ هزار و ۸۱۸ واحد رسید. در این بازار یک میلیارد و ۶۳۱ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۳۴ هزار و ۵۸۰ نوبت بود. نمادهای پخش البرز (پخش)، پویا زرکان آق دره (فزر)، پلیمر آریاساسول (آریا)، حمل و نقل گهر ترابر سیرجان (حگهر)، بهمن دیزل (خدیزل) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند. همچنین صنعتی مینو (غصینو)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، اعتباری ملل (وملل) و تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) و بانک دی (دی) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

پاسخ دادن