افزایش بلیت هواپیما، دست در جیب مردم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت : به بهانه گرانی دلار، افزایش بلیت هواپیما نباید از جیب مردم پرداخت شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ مهر ۹۹

فرشادان، نماینده مجلس یازدهم گفت: وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به اصلاح مسائلی مانند عدم برقراری منظم پروازهای هوایی و قیمت بلیت هواپیما اقدام کند، در غیر این صورت مجلس، سوال از وزیر راه را در دستور کار قرار خواهد داد. سید مهدی فرشادان، با انتقاد از عدم برقراری منظم پروازهای هوایی در برخی از مراکز استان. ها، گفت: نباید اضافه بهای بلیت هواپیما از جیب مردم و مسافران پرداخت شود، متأسفانه در چند ماه اخیر، پرواز سنندج – تهران به صورت منظم انجام نمی‌شود که مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرده است، از این رو وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی باید به این موضوع رسیدگی کرده تا پروازها به صورت مرتب انجام شود. نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، نسبت به افزایش نجومی قیمت بلیت پروازهای داخلی انتقاد کرد و افزود: اخیرا اعلام کرده‌اند که قیمت بلیت هواپیما از آبان ماه متناسب با قیمت آزاد دلار افزایش خواهد یافت، حال این سوال مطرح می‌شود که چرا شرکت‌های هواپیمایی فقط در زمان فروش بلیت، نرخ دلار را ملاک قرار می‌دهند.

  • افزایش نرخ دلار منجر به کاهش هزینه‌های ریالی ایرلاین‌ها شده است

فرشادان گفت : شرکت‌های هواپیمایی هیچ وقت نمی‌گویند که هزینه‌های داخلی مانند نرخ دستمزد با توجه به افزایش نرخ دلار، کاهش چند برابری پیدا کرده است این موضوعات قابل تامل است.

  • چرا برای جبران خسارات مالی ایرلاین‌ها، مردم باید تحت فشار قرار بگیرند

فرشادان افزود: بسیاری از مشاغل در ایام شیوع کرونا دچار ضررهای مالی شده‌اند، حال چرا برای جبران خسارات مالی ایرلاین‌ها، مردم باید تحت فشار قرار بگیرند.

  • مجلس موضوع افزایش قیمت بلیت هواپیما را پیگیری خواهد کرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه قطعا مجلس بویژه کمیسیون عمران، موضوع افزایش قیمت بلیت هواپیما را پیگیری خواهد کرد، گفت: وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به اصلاح مسائلی مانند عدم برقراری منظم پروازهای هوایی برخی استان‌ها و قیمت بلیت هواپیما اقدام کند، در غیر این صورت مجلس، سوال از وزیر راه و شهرسازی را در دستور کار قرار خواهد داد.

پاسخ دادن