افزایش بی سابقه نارضایتی از عملکرد رئیس جمهوری آمریکا

بر اساس تازه ترین نظرسنجی در باره عملکرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، میزان محبوبیت او به علت او جگیری نارضایتی شهروندان کشورش از چگونگی مبارزه دولت او با بحران همه گیری و روش اداره اقتصاد این کشور، به سطح بی سابقه ای سقوط کرده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۸ آبان ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از هفته نامه نیوزویک؛ نتایج نظرسنجی دانشگاه کوئینی پیاک حاکیست که تنها ۳۶ درصد از شهروندان آمریکا، عملکرد دولت بایدن را تائید و در مقابل ۵۳ درصد از پرسش شوندگان، از عملکرد او ناراضی هستند که پائین ترین میزان محبوبیت او در یک نظرسنجی سراسری این کشور است. بیشترین گروه ناراضیان از بایدن، جمهوریخواه و مستقل ها با میزان به ترتیب ۹۴ درصد و ۵۶ درصد هستند و در برابر بیش از هشت هوادار حزب دمکرات از هز ۱۰ نفر که در این پیمایش شرکت کرده اند، از عملکرد بایدن حمایت کرده اند. سقوط بی سابقه محبوبیت بایدن به پائین ترین سطح با نارضایتی بیشتر شهروندان آمریکا از عملکرد او در حوزه های مهار همه گیری ویروس کرونا، اقتصاد، سیاست خارجی و جلوگیری از دگرگونی های اب و هوایی، هم زمان است که در همه این حوزه ها، پائین ترین امتیازها را دریافت کرده است.

نیمی از بزرگسالان آمریکا که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، گفته اند که از واکنش دولت در برابر کووید -۱۹ ناراضی هستند و تنها ۴۵ درصد مدافع عملکرد او هستند. میزان محبوبیت بایدن در این مورد نسبت به میانه اکتبر سه درصد کاهش یافته است و تنها ۴۵ درصد پرسش شوندگان بر این باورند که وضع همه گیری در آمریکا رو به بهبود است. دولت بایدن با انتقادها و چالش های حقوقی در برابر شیوه نامه تزریق اجباری واکسن روبروست که کسب و کارها، شرکت ها و کارخانه های بزرگ را به تزریق واکسن به کارکنان یا اجرای تست هفتگی، ملزم می کند.

اداره ایمنی و بهداشت اشتغال وابسته به وزارت کار آمریکا که مسئول اجرای این شیوه نامه هاست، روز چهارشنبه اجرای مقررات تزریق اجباری واکسن را در پی صدور حکم دادگاه تجدیدنظر فدرال، تعلیق کرد. پائین ترین میزان نارضایتی از عملکرد بایدن در حوزه اقتصاد است که از هر ۱۰ شهروند آمریکا، ۶ تن از آن ناراضی هستند. میزان محبوبیت او نزدیک به چهار درصد در دوره  یک ماهه در پی بالارفتن بهای مواد غذایی و سوخت، کاهش یافته است. بهای کالاهای مصرفی برای شهروندان آمریکا در اکتبر نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۶.۲ درصد افزایش یافته که بالاترین میزان افزایش در ۳۱ ساله گذشته به شمار می رود.

پاسخ دادن