افزایش تلفات حادثه انفجار در خیابان آبشارِ قم

سرپرست اورژانس کشور گفت: تعداد تلفات حادثه انفجار گاز و ریزش مسافرخانه در قم به ۵ کشته و ۱۵ مجروح رسید. 

تهران – اقتصاد برتر – ۳۰ شهریور ۹۶

وقوع انفجار در خیابان آبشار قم در نزدیکی حرم حضرت معصومه اهالی را سراسیمه به خیابان ها کشید. با حضور اهالی در محل مشخص شد حادثه در یک مسافرخانه دو طبقه رخ داده است و شدت انفجار باعث تخریب و ریزش آوار شده است.

بلافاصله تیم های امدادی و آتش نشانی در محل حاضر شدند. بررسی های اولیه آتش نشانان حاکی از این بود که یک کپسول ۱۷ کیلوگرمی گاز مایع دچار انفجار شده است.

سرپرست اورژانس کشور گفت: تعداد تلفات حادثه انفجار گاز و ریزش مسافرخانه در قم به ۴ کشته و ۱۵ مجروح رسید. یکی از مجروحان ۱۰۰ درصد دچار سوختگی شده است.

پیر حسین کولیوند اظهار داشت: پس از انفجار در مهمانپذیر خیابان آبشار قم و ریزش آوار ۷ دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد. متاسفانه در این حادثه تاکنون ۴ نفر از جمله سه زن و یک مرد جان خود را از دست داده اند.

وی ادامه داد: ۱۱ مجروح این حادثه به بیمارستان نکویی و ۴ نفر علی ابن ابی طالب(ع) اعزام شدند.

به گفته سرپرست اورزانس کشور ۱۰ مجروح حادثه مرد و ۵ نفر زن هستند. یکی از مجروحان به نام عبدالله سواری دچار ۱۰۰ درصد سوختگی شده و ما بقی به علت تروما و سوختگی ۱۰ درصد بستری هستند.

همچنین اسامی مجروحان به شرح زیر اعلام شد:

۱_عبدالله سواری ۴۵ ساله

۲_احمد سواری ۳۵ ساله

۳_معصومه توفیق محمدی ۶۰ ساله

۴_نجات سید جمیل ۵۰ ساله

۵_محمدرضا حاتمی ۴۰ ساله

۶_هدیه نعمتی ۵۰ ساله

۷_یارولی بهیرایی ۶۵ ساله

۸_جواد عسگری ۵۰ ساله

۹_نوریه موهر ۶۵ ساله

۱۰_زکیه مصیب ۵۷ ساله

۱۱_محمد یزدی زاده ۸۵ ساله

۱۲_محمود خباز ۵۴ ساله

۱۳_ذبیح الله آشتیانی ۶۷ ساله

۱۴_علی وسام علی ۱۶ ساله

۱۵_کاظم وسام علی ۱۳ ساله

مهدی فراهانی درباره مصدومان حادثه انفجار در مسافرخانه‌ای در جاده اراک اظهار داشت: ۱۵ مصدوم و ۵ کشته تا به این لحظه آمار حادثه دیدگان در این مسافرخانه است.

وی از اعزام ۸ دستگاه آمبولانس به محل حادثه خبر داد و افزود: تیم امدادرسانی ۱۲ مصدوم را به مراکز درمانی انتقال داده و ۲ مصدوم نیز سر صحنه به‌صورت سرپایی مداوا شده‌اند.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم تعداد فوتی‌ها را تا این لحظه ۵ نفر اعلام کرد و گفت: متأسفانه تعداد ۴ خانم و یک آقا در این حادثه جان خود را ازدست‌داده‌اند.

فراهانی تصریح کرد: همچنان ۴ دستگاه آمبولانس در محل بوده و در صورت نیاز به ارائه خدمات خواهند پرداخت و تا پایان آواربرداری به همراه یک تیم فرماندهی در محل حضور خواهند داشت.

وی اعلام کرد: مصدومان در بیمارستان نکویی و علی بن ابیطالب(ع) بستری بوده و در حال دریافت خدمات درمانی تکمیلی هستند.

دادستانی قم از بازداشت صاحب مسافرخانه منفجرشده در قم خبر داد.

*تسنیم

پاسخ دادن