افزایش سریع شمار مبتلایان و قربانیان “کرونا” در چین

چین از افزایش سریع شمار مبتلایان و قربانیان بیماری ویروسی جدید خبر داده و وزارت خارجه ایران به اتباع ایرانی ساکن چین و مسافران عازم آن کشور هشدار بهداشتی داده است.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۴ بهمن ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، به نقل از سازمان بهداشت چین روز جمعه۴ بهمن (٢۴ ژانویه) منتشر کرده، شمار مبتلایان به این بیماری ویروسی تنفسی به سرعت افزایش یافته و تا کنون بیست و پنج نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده اند.

طبق آخرین آمار، هشتصد و سی مورد ابتلای به این بیماری در چین تایید شده و با توجه به تعداد مراجعان به مراکز درمانی، انتظار می رود این رقم به زودی از مرز یکهزار نفر عبور کند.

عامل این بیماری که نسل پیشتر ناشناخته ای از ویروس کرونا است، نخستین بار در شهر ووهان، استان هوبی چین مشاهده شد. در حال حاضر، دولت چین محدودیت های شدیدی را بر رفت و آمد و حضور در مراکز اجتماعی در چند شهر این استان به اجرا گذاشته تا از انتقال بیماری به نقاط دیگر جلوگیری به عمل آورد.

ورود و خروج از این شهرها متوقف و شماری از جاده های اصلی ورودی و خروجی به روی رفت و آمد بسته شده است. سینما و تیاترها و سایر مراکز تفریحی نیز تعطیل است.

علاوه بر چین، تا کنون مواردی از ابتلای به این بیماری در ژاپن، کره جنوبی، تایوان، استرالیا و آمریکا مشاهده شده است. در همه این موارد، فرد مبتلا به تازگی به استان هویی سفر کرده بود.

روز جمعه، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که نتیجه اجلاس دو روزه کارشناسان این سازمان در مورد این بیماری این بوده است که هنوز ابعاد آن در حدی نیست که یک بحران بین المللی محسوب شود و اجرای تدابیری برای مقابله آن در سطح جهانی ضرورت یابد.

پاسخ دادن