افزایش سهمیه زائران اربعین به ۶۰ هزار نفر

سهمیه زائران ایرانی اربعین به دستور نخست وزیر عراق دو برابر شد و به ۶۰ هزار نفر برای سفر هوایی رسید.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ شهریور ۱۴۰۰

مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین گفت: سهمیه زائران ایرانی برای اربعین و سفر به عراق ۳۰ هزار نفر تعیین شده بود.

 امید کوثری فر، با بیان اینکه دولت عراق سهمیه ۳۰ هزار نفری برای ایران جهت اعزام زائران به راهپیمایی اربعین حسینی در نظر گرفته است، افزود: در طی روز‌های گذشته رایزنی‌های از سوی ستاد مرکزی اربعین، سفیر ایران در عراق و مجموعه وزارت خارجه با مقامات عراقی برای افزایش سهمیه ایران در راهپیمایی اربعین انجام شد.

این مقام مسئول در ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه برخی از سایت‌ها به تازگی خبری منتشر کرده‌اند ۳۰ هزار سهمیه جدید به سهمیه ایران اضافه شده است و سهمیه به ۶۰ هزار نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه بنا به تصمیم اتخاذ شده اعزام زائران به صورت هوایی خواهد بود، در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: ما در کشور حدود ۲۷۰۰ موکب رسمی و شناسنامه‌دار داریم که این موکب‌ها در قالب‌های مختلف نه فقط در ایام اربعین حتی در مواقع بروز سیل و زلزله به ارائه خدمات به هموطنان می‌پردازند.

کوثری فر، با بیان اینکه این موکب‌ها متشکل از نهاد‌های مردمی و آحاد مردم از اقشار مختلف هستند، تصریح کرد: با توجه به محدودیت سهمیه در نظر گرفته شده ما حتی نتوانستیم پاسخگوی این موکب‌ها در ارتباط با بحث اعزام به راهپیمایی اربعین حسینی باشیم.

در داخل کشور بسیاری از مردم و پزشکان نگران هستند ، سفر اربعین باعث گسترش شیوع کرونا در ایران و بروز پیک جدیدی از شیوع کرونا شود. اما عده ای اصرار دارند اربعین حتما برگزار شود.

پاسخ دادن