افزایش سهم مترو از حمل و نقل عمومی ضروری است

بنا به گفته شهردار تهران، از ۷۵ درصد تردد حمل و نقل عمومی، سهم مترو باید ۳۰ درصد باشد که در حال حاضر این سهم ۱۰ درصد است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ مهر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  مهر، علیرضا زاکانی، روز دوشنبه در حاشیه افتتاح ایستگاه مترو شهید رضایی، بهره‌برداری از ورودی دوم ایستگاه برج میلاد و بازدید از محوطه کارگاهی ایستگاه حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در خط ۶ مترو در جمع خبرنگاران، افزود: وهله نخست باید از کسانی که طی سال‌های گذشته با زحماتشان سبب شدند، امروز تهران در وضعیتی قرار بگیرد که از هفت خط مترو به صورت عملیاتی استفاده شود، تشکر کنیم. ۷۵ درصد تردد باید از طریق حمل و نقل عمومی انجام شود. از میزان کلی تردد حمل و نقل عمومی، سهم مترو باید ۳۰ درصد باشد که در حال حاضر این سهم ۱۰ درصد و ۲۳ درصد نیز سهم اتوبوسرانی است. بنابراین بر اساس تکلیف باید به سمت توسعه حمل و نقل ریلی بر محور مترو، حرکت کنیم.

شهردار تهران با اشاره به افتتاح ایستگاه شهید رضایی در خط ۶ حدفاصل میدان خراسان و بعثت، افزود: خط ۶ باید تکمیل و با تاکید بر توسعه مترو هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح شود. با مدل‌های جدید توسعه مترو در خط ۱۰ باید با تقسیم و قطعه‌بندی مسیر، توسعه مترو را سرعت دهیم چرا که تمرکز مدیریت شهری هم بر تکمیل خط ۶ و ۷ و سرمایه‌گذاری برای سایر خطوط (۸، ۹، ۱۰ و ۱۱) است. شهرداری تهران باید بتواند از طریق مشارکت و امکاناتی که از آن برخوردار است تامین مالی کند که تا کنون به دلیل عقب افتادگی‌ها و انجام ندادن تعهدات از سوی شهرداری با بانک شهر و رفاه، نتوانسته از امکانات و سهم خود برای توسعه حمل و نقل عمومی به صورت مناسب استفاده کند.

وی با بیان مشکلات مالی پیش‌روی توسعه مترو، افزود: شهرداری باید به تعهدات خود عمل کند تا بتوانیم از تسهیلات قبلی این دو بانک استفاده و این عقب افتادگی را جبران کنیم و همچنین برای موقعیت جدید از تسهیلات استفاده کنیم. دولت‌های گذشته از سال‌های قبل به تعهد پرداخت سهم ۵۰ درصدی خود در توسعه مترو و ۳۳ درصدی یارانه بلیت عمل نکردند، اما دولت جدید بر اجرای این تعهدات اهتمام دارد و این موضوع در جلسه با وزیر کشور درباره قطار ملی مورد تاکید قرار گرفت. امیدواریم با کمک دولت به توسعه خطوط مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی سرعت دهیم.  از طریق مجلس هم باید تسهیلاتی در بودجه ۱۴۰۱ و احکامی در برنامه هفتم توسعه کشور برای توسعه حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شود تا بتوانیم سرعت خدمتگزاری را افزایش و کاستی‌های گذشته را جبران کنیم.

زاکانی در پاسخ به پرسشی درباره مبلمان شهری برای نابینایان، توضیح داد: کلان‌پروژه‌ای در شهر تهران با عنوان مناسب سازی شهر داریم تا بتوانیم از طریق آن به جانبازان و معلولان، بانوان و فرزندان آنان و کهن‌سالان به صورت ویژه خدمات دهیم که این موارد شامل حال روشندلان نیز می‌شود. در تهران ۱۲ هزار کیلومتر پیاده رو وجود دارد، افزود: این در شرایطی است که ۸ هزار کیلومتر از خیابان‌های تهران پیاده رو ندارد. بنابراین اقدامات شهرداری در زمینه مناسب‌سازی باید هم ناظر به پیاده‌روها و هم با در نظر گرفتن ابنیه باشد. این موضوع تا آنجا دارای اهمیت است که یکی از مشاوران را برای پیگیری امور مربوط به مناسب‌سازی به ویژه در پیاده‌روها مامور کردم. ایستگاه شهید رضایی که امروز افتتاح شد، به زیرساخت‌هایی از جمله خطوط راهنما و نشانگاه‌های مختلف مجهز است تا روشندلان بتوانند به بهترین نحو از آن استفاده کنند. درواقع اصل بر این است که بدون مناسب سازی، ایستگاهی افتتاح و کار عمرانی انجام نشود تا کاستی‌ها گذشته نیز جبران شود.

پاسخ دادن