افزایش شمار نمایندگان مبتلا به کرونا

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از لغو تعطیلات تابستانی مجلس شورای اسلامی خبر داد.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۹ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، محمدحسین فرهنگی ، اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی دو هفته اول شهریورماه (دهه محرم) برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود خواهند رفت و در این تاریخ مجلس شورای اسلامی جلسه علنی ندارد.

وی ادامه داد: پس از مهلت سرکشی به حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی مجددا جلسات خود را از سر خواهد گرفت و چهار هفته کاری خواهد داشت.

از سوی دیگر، طی روزهای اخیر نیز همزمان با اوج شیوع بیماری کرونا، تاکنون تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم نیز به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که برای گذراندن دوره درمان در قرنطینه به‌سر می‌برند.

پس از آنکه| ۱۰۰ تست کرونا از نمایندگان مجلس گرفته شد، ۴۰ نفر مشکوک به بیماری کرونا و  ۲۳ نفر دیگر نیز به کرونا مبتلا بودند. از جمله نمایندگانی که به کرونا مبتلا بوده و تحت درمان قرار گرفتند هم می توان به محمدطلا مظلومی نماینده مردم بهبهان ،حجت‌الاسلام سیدمحمد موحد نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده ،حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه ،علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان ، همچنین نماینده لارستان، البته  محمدمهدی زاهدی رئیس سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نماینده مردم کرمان در خانه ملت نیز چندی پیش به کرونا مبتلا شده بود که حال وی روبه بهبودی است.

نکته قابل توجه آنکه از این تعداد ۴۰ نفر نماینده مشکوک به کرونا چنانچه با توجه به منتفی شدن تعطیلات مجلس همچنان به حوزه های انتخابی خود طی تصمیم اخیر مجلس سرکشی نمایند، بعید نیست که ویروس کرونا را با خود به شهرهای انتخابی برده و به دیگران نیز منتقل نمایند. سوال این است که آیا تهمیدات لازم برای عدم انتقال آن به سایرین مورد توجه قرار گرفته است یا خیر؟

دورکاری نمایندگان مجلس و ارتباط ویدئو کنفرانسی هم می تواند در شرایط فعلی که همچنان میزان ابتلا به کرونا اوج گرفته است کمک بزرگی برای کنترل و کاهش میزان ابتلا سایر نمایندگان و خانواده ها و شهروندان حوزه های انتخابی آنان  باشد.

پاسخ دادن