افزایش شکایات مردم از وضعیت کالا و خدمات

رئیس سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولید کنندگان از افزایش ۵ درصدی شکایات دریافتی مردمی در خصوص کالا و خدمات در شهریورماه خبر داد.

تهران اقتصاد برتر ۱۴ مهر ۹۹

عباس تابش با بیان این مطلب افزود: در شهریورماه امسال ۱۹ هزار و ۵۱۴ فقره گزارش و شکایت مردمی در خصوص کالا و خدمات از طریق ستاد خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها دریافت شده است. رئیس سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولید کنندگان گفت: از مجموعه شکایات دریافت شده ۱۹ هزار و ۳۳۶ فقره معادل ۹۹ درصد قابل پیگیری و ۱۷۸ فقره معادل یک درصد غیر قابل پیگیری بوده است. وی تصریح کرد: از مجموع شکایات رسیدگی شده ۵ هزار و ۶۸۱ فقره معادل ۲۹ درصد منجر به تنظیم برگ گزارش بازرسی و ۷ هزار و ۳۳۳ فقره معادل ۳۸ درصد منجر به عدم احراز تخلف و ۶۵۰۰ فقره معادل ۳۳ درصد به علت انجام کار کارشناسی در حال پیگیری است. رئیس سازمان حمایت مصرف ‌کنندگان و تولید کنندگان با اعلام اینکه از این تعداد شکایات ۱۶ هزار و ۶۰۹ فقره معادل ۸۵ درصد مربوط به کالا بوده است، گفت: ۲ هزار و ۹۰۵ فقره مربوط به خدمات بوده که معادل ۱۵ درصد شکایات است.

تابش اضافه کرد: بیشترین شکایت دریافت شده در بخش کالا مربوط به انواع نان، میوه و سبزی و در بخش خدمات مربوط به نرخ تعمیر خودرو‌های سبک و مشاورین املاک است.

وی با اعلام اینکه بیشترین شکایات بر اساس نوع تخلف مربوط به گرانفروشی و عدم درج قیمت است، گفت: در ارتباط با نحوه دریافت شکایات در مجموع ۱۲ هزار و ۷۵۰ فقره معادل ۶۵ درصد به صورت تلفنی، ۳ هزار و ۴۶۲ فقره معادل ۱۸ درصد به صورت حضوری و ۳ هزار و ۳۰۲ فقره معادل ۱۷ درصد به‌صورت کتبی بوده است.سازم

پاسخ دادن