افزایش غلظت آلایندهای جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: از امروز تا اواسطه هفته در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار همراه با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ دی ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فریبا گودرزی گفت: از امروز تا دوشنبه هفته آتی در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار را داریم که این شرایط سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. از بعدازظهر شنبه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش پراکنده را دارند. از بعدازظهر دوشنبه سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در غرب، شمال‌غرب، جنوب‌غرب و دامنه‌های جنوبی البرز بارندگی رخ می‌دهد.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، دریای عمان مواج و متلاطم است. آسمان تهران نیز صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی است. بیشینه دمای پایتخت امروز به ۱۱ درجه بالای صفر می‌رسد. ایستگاه لاله‌زار کرمان با منفی ۱۸درجه سردترین منطقه کشور و بندرعباس با ۲۵ درجه بالای صفر گرم‌ترین منطقه کشور گزارش شد. محورهای شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی است و در محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه و آزادراه تهران- شمال و آزادراه قزوین-رشت مسیر رفت و برگشت تردد روان است. همچنین محورهای کنارک-جاسک، شهداد-نهبندان و خرم‌اباد-پلدختر مسدود است.

پاسخ دادن