افزایش فصلی قیمت خودرو

افزایش فصلی قیمت خودرو

با نزدیک شدن ماه‌های پایانی سال، قیمت فصلی خودرو به طور محسوسی افزایش یافته است. کارشناسان بازار خودرو علت اصلی این افزایش را افزایش تقاضای فصلی و طبیعی می‌دانند.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ دی ۹۸

آمارهای وزارت صمت نیز حاکی است تا یک ماه پیش با آنکه تولید خودرو رشد پیدا نکرده بود و با توجه به اینکه آمار ۸ ماهه تولید ۳۳٫۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد اما بازار خودرو به آرامش نسبی رسیده است. البته کارشناسان معتقدند این آرامش مقطعی است زیرا در مدت عنوان شده بازار خودرو در رکود بود و حجم خرید و فروش خودرو سیر نزولی داشت. با گذشت زمان و نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، تقاضا برای بازار خودرو افزایش پیدا کرده است. از چند هفته پیش کارشناسان و فعالان بازار پیش‌بینی کردند از نیمه دوم دی ماه تقاضا برای خرید خودرو افزایش پیدا می‌کند و به همین جهت تولیدکنندگان خودرو باید دو اقدام را انجام دهند. اول آنکه از سوی کارشناسان به خودرو سازان توصیه شد، در تحویل خودروهای معوق تسریع کنند. تا تقاضای دریافت خودرو مردم در روزهای پایانی سال متراکم نشود. اکثر مردم که اقدام به خرید خودرو کرده اند انتظار دارند قبل از سال نو خودرو خود را تحویل بگیرند. همین موضوع باعث شده قیمت خودرو افزایش پیدا کند.

دومین موضوعی که از سوی کارشناسان پیشنهاد شده، افزایش تولید خودرو با افزایش تحویل قطعه از سوی قطعه سازان است که این امر نیز منوط به تامین نقدینگی قطعه سازان است. اگر دولت کمک مالی خود را که وعده داده به‌سرعت انجام دهد، قطعه سازان می‌توانند تولید خود را افزایش داده و قطعه در اختیار دو خودرو ساز بزرگ بگذارند که آنان نیز تولید را افزایش دهند. در این بین قطع موقت پرواز برخی از شرکت‌های هواپیمایی اروپایی به ایران نیز مزید بر علت شده تا خودرو سازان نتوانند قطعاتی را که هوایی وارد می‌کردند به موقع به خط تولید برسانند که این مساله نیز بر روند تولید اثر خواهد گذاشت.

در بازار شایعه است که خودروسازان برای آنکه قیمت بالای خودرو را حفظ کنند، تولیدات خود را به میزان تقاضا و حتی تولید سال گذشته افزایش ندادند و همین امر کمک می‌کند که خودرو در حاشیه بازار با قیمت‌ بالاتری فروخته شود و این امر در نهایت به نفع خودروساز باشد. در صورتی که این امر صحت ندارد و هر دو خودرو ساز تمامی همت خود را بر افزایش تولید گذاشته اند و این روزها مثل گذشته نیست که خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو به هر کاری حتی خلاف قانون دست بزنند زیرا دستگاه‌های نظارتی، مراقبت کاملی از روند تولید، فروش و قیمت‌ها دارند. موضوع دیگری که توانسته روی روند صعودی تولید اثر بگذارد، همکاری خیلی خوب قطعه سازان با دو خودرو ساز بزرگ طی ماه‌های گذشته است. دستگاه‌های نظارتی فشار یک ماه قبل را روی قطعه سازان ندارند و آنها نیز تولید قطعه را افزایش داده‎اند.

• افزایش قیمت خودرو در بازار

برغم همه تلاش وزارت صمت، قطعه سازان و خودروسازان قیمت خودروهای داخلی در بازار رویکرد صعودی پیدا کرده و روزانه افزایش می‌یابد.
خودروهای خانواده پراید در هفته گذشته رشد یک تا ۲ میلیون تومانی داشت و خانواده پژو هم افزایش ۱٫۵ تا ۳ میلیون تومانی داشته است. در هفته‌ای که گذشت قیمت برخی از خودروها هم به خاطر آنکه خط تولید آن متوقف شد، افزایش یکباره یافت. خودروی اچ سی کراس نمونه آن است. این خودرو طی یک هفته اخیر حدود ۴ میلیون تومان گران شده است.

• وعده وزیر صمت برای کاهش قیمت خودرو

برغم فراهم شدن همه شرایط و متغیر‌ها برای افزایش قیمت خودرو اما وزیر صمت همچنان معتقد است قیمت خودرو روند کاهشی خواهد داشت. وی مستنداتی ارائه کرد که در صورت تحقق آنها، قیمت خودرو می‌تواند در آینده نزدیک باز هم کاهش پیدا کند. یکی از این مستندات تزریق نقدینگی به خودروسازان است که از نظر رحمانی می‌تواند به سرعت بر روند کاهش قیمت خودرو تاثیرگذار باشد. شرکت‌‌های خودروساز چه زمانی که در اوج قرار داشتند و چه زمانی که به ‌واسطه تحریم در لبه پرتگاه قرار گرفتند، همیشه به خاطر اشکالاتی که در ساختار مالی آنان وجود دارد، نیازمند نقدینگی بوده و خواهند بود. میزان زیان انباشته این شرکت‌ها و همچنین ضرری که از ناحیه تولید متوجه آنهاست نشان می‌دهد، دخل و خرج این شرکت‌ها همخوانی ندارد و اگر دولت نبود که دست خودروسازان را بگیرد معلوم نیست وضعیت این شرکت‌ها چه خواهد شد.

پاسخ دادن