افزایش قیمت طلا در دومین هفته متوالی

شمش طلا
اقتصاد برتر

به لطف تضعیف ارزش دلار، نگرانی ها از کند شدن رشد اقتصاد جهانی و نوسانات بازارهای مالی، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت و در مسیر دومین هفته افزایشی متوالی قرار گرفت.

تهران- اقتصاد برتر- ۰۸ دی ۹۷


به گزارش اقتصاد برتر به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۲۷۸ دلار و ۲۷ سنت رسید. قیمت طلا در این هفته ۱٫۸ درصد افزایش داشت. دیروز فلز زرد تا ۱۲۸۲ دلار و ۹ سنت بالا رفت که بالاترین رقم از ۱۹ ژوئن تاکنون بود. قیمت طلا ی آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با ۰٫۱۵ درصد افزایش به ۱۲۸۳ دلار رسید.

والتر پهوویچ، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «تضعیف ارزش دلار موجب افزایش قیمت طلا شده و نوسانات بازارهای بورس نیز معامله گران را نگران چشم انداز سال ۲۰۱۹ کرده است که این مسئله نیز در رشد قیمت طلا موثر بوده است… اما نمی توان انتظار داشت که رشد قیمت ها ادامه یابد، زیرا نقدینگی بالایی در بازار وجود ندارد و معامله گران نمی خواهند در آستانه تعطیلات طولانی سال نو، خرید های عمده ای انجام دهند.»

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی دیروز ۰٫۱ درصد کاهش داشت و با ارزان تر کردن طلا برای خریدارانی که از ارزهای غیر دلاری استفاده می کنند، موجب افزایش جذابیت فلز زرد شد.

بازارهای بورس جهان در هفته پایانی ۲۰۱۸ شاهد نوسانات شدیدی بوده اند. بازارهای مالی انتظار دارند رشد اقتصادی آمریکا در سال آینده میلادی به دلیل بالا رفتن نرخ بهره کند شود.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر بازار ارز در موسسه دیلی اف ایکس گفت، تنش های تجاری میان آمریکا و چین و همچنین احساس عدم قطعیت ناشی از وضعیت برگزیت نیز بر چشم انداز تیره و تار اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۹ اضافه کرده و این ممکن است موجب رشد قیمت طلا در سال آینده شود.

پاسخ دادن