افزایش نرخ خدمات مجموعه‌های ورزشی شهرداری تهران

اقتصاد برتر

اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه نرخ بهره‌برداری از خدمات مجموعه‌های سازمان ورزشی شهرداری تهران را تصویب و بر اساس آن، این نرخ به طور میانگین ۲۶ درصد افزایش یافت.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در پنجاه و یکمین جلسه شورای شهر، بررسی لایحه نرخ بهره‌برداری از خدمات مجموعه‌های سازمان ورزشی شهرداری تهران را در دستور کار قرار دادند. نرگس معدنی معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران درباره این لایحه توضیح داد: بر اساس کار کارشناسی کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر، مناطق شهرداری تهران بر اساس شاخص‌هایی دسته‌بندی شده‌اند و افزایش تعرفه‌ها در مناطق مختلف متفاوت است.

معدنی پور ادامه داد: نرخ خدمات ورزشی در مناطق شهرداری تهران با توجه به بافت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، تراکم جمعیتی، پراکندگی و سرانه های ورزشی منطقه، انجام شده است. به طور میانگین تعرفه‌های اعمال شده برای خدمات فرهنگی و ورزشی برای سال ۱۴۰۱ حدود ۲۶ درصد نسبت به تعرفه های سال جاری، رشد داشته است. بر اساس تبصره این لایحه، چنانچه سازمان ورزش به اقشار و گروه‌های خاص، خدمات ویژه‌ای ارائه دهد شهرداری تهران مکلف است نسبت به وصول مطالبات از دستگاه‌های ذیربط اقدام کند.

مهدی اقراریان دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز درباره این لایحه با اشاره به تعطیلی برخی مراکز ورزشی در مناطق شهرداری تهران، خواستار رسیدگی به وضعیت این مجموعه‌ها شد. ناصر امانی دیگر عضو شورای شهر نیز خواستار مشخص شدن ارائه تسهیلات ورزشی به جانبازان در این لایحه شد. در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۹ رأی لایحه یاد شده را تصویب کردند.

پاسخ دادن