افزایش نرخ معاینه فنی و اجرای آن در سراسر کشور

اقتصاد برتر

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور از افزایش نرخ جدید معاینه فنی و اجرای آن در مراکز معاینه فنی سراسر کشور در آینده ‌ای نزدیک خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور، درباره افزایش نرخ معاینه فنی در کشور گفت: در کشور به ازای ۱۴ میلیون خودروی مشمول دریافت معاینه، ۶۳۰ مرکز معاینه فنی خودروهای سبک داریم که با ۸۰۵ خط فعالیت می‌کنند.
هر ساله باید نرخ ارائه معاینه فنی خودروها تغییر یابد، اما حدود دو سال این تغییر انجام نشد و هزینه معاینه فنی و ارائه خدمات ۳۷ هزار تومان بود و به دلایلی مانند اینکه تجهیزات این مراکز وارداتی است و نگهداری آنها و همچنین تامین نیروی انسانی مورد نیاز و برخی اوقات اجاره این مراکز در سایه تورم‌های موجود در بازار و تحریم ها موجب شد بر این مراکز نیز اثر گذاشته و هزینه های مضاعفی به مراکز معاینه فنی وارد شود، لذا امسال هزینه های سالانه استهلاک، تجهیزات، اجاره و… را آنالیز کردیم و به عددی رسیدیم که از آسیب این صنعت جلوگیری نماید.
مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور افزود: هیئت وزیران در جلسه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ به پیشنهاد مشترک وزارت خانه‌های کشور و راه و شهرسازی، بهای خدمات صدور گواهی معاینه فنی وسایل نقلیه را تعیین نمود. بهای خدمات معاینه فنی حدود ۲۷ درصد افزایش یافته که به زودی ابلاغ و در مراکز معاینه فنی سراسر کشور به مرحله اجرا درخواهد آمد. موضوع کاهش آلایندگی و اخذ معاینه فنی برای خودروها یک اصل است و باید از سوی رانندگان و صاحبان خودروها رعایت شود. وی در خاتمه به مردم و مالکان خودرو ها توصیه کرد، به مراکز معاینه فنی خودرو اطمینان داشته باشند و به منظور حفاظت از محیط زیست و حفظ سلامتی شهروندان برای اطمینان از میزان آلایندگی و ایمنی خودروهای خود با پرداخت هزینه اندکی به این مراکز مراجعه کنند.

پاسخ دادن