افزایش کارمزد تراکنش های بانکی خلاف است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اقدام غیرقانونی دولت در افزایش کارمزد خدمات بانکی بدون اخذ مجوز مجلس از ورود دیوان محاسبات به این موضوع خبر داد.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۸ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بورس پرس، احسان ارکانی با اشاره به افزایش ۲۰درصدی کارمزد خدمات بانکی به تسنیم گفت : این اقدام دولت بدون اخذ مجوز از مجلس انجام شد.لذا غیرقانونی بوده و در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با حضور مسئولان مربوطه پیگیری خواهد شد.

وی افزود: دولت به‌راحتی و بدون توجه به شرایط اقتصادی مردم برای افزایش درآمد بانک‌ها که بسیاری از آنها دولتی هستند، کارمزد تراکنش‌های بانکی را افزایش می‌دهد. اما برای اجرای طرح تأمین کالای اساسی که در راستای حمایت از مردم و بهبود معیشت آنها بوده از نبود منابع مالی دم می‌زند و ادعا می کند، منابع پیش‌بینی شده در این طرح که یکی از آنها اخذ مبلغی در ازای تراکنش‌های بانکی بیش از ۱۰ میلیون تومان است، قابل وصول نبوده و موجب خروج پول‌های مردم از بانک می‌شود.

ارکانی ادامه داد: سود افزایش کارمزد تراکنش‌های بانکی تنها به جیب بانک‌ها می‌رود. دولت نباید تنها به فکر تأمین منافع باشد و باید زمینه رفاه و آسایش مردم را نیز فراهم کند.

پاسخ دادن