افزایش ۱۴۰ درصدی عوارض بزرگراه ها

اقتصادبرتر

دولت در شرایط اوج کرونا و گرفتار شدن مردم در خانه ها قیمت های عوارض بزرگراه ها را افزایش داد و تهران – قم را به ۱۲۰۰ تومان رساند

.تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ فروردین ۹۹

بگزارش ٫اقتصادبرتر این تصمیم دولت در جلسه شورای اقتصاد در ۲۱ اسفند ماه ۹۸ اتخاذ شده بود . پیشنهاد افزایش قیمت آزاد راه ها از سوی وزیر راه و شهرسازی به شورای اقتصاد و دولت اراپه شده بود که دولت با افزایش عوارض آزادراه ‌ها موافقت کرد. در شرایط گرفتاری مردم که غالب کسب و کارها از شیوع کرونا خسارت سنگین دیده اند ، افزایش قیمت خدمات دولتی جای تامل دارد . آن هم افزایش ۱۴۰ درصدی عوارض ها که فشار بیشتری را به مردم خصوصا رانندگان حمل و نقل عمومی و باربری ها وارد خواهد کرد .

نرخ جدید عوارض آزادراه‌های دولتی برای سواری و وانت به شرح زیر است:

تهران- قم به طول ۱۳۵ کیلومتر با ۶ لاین رفت و برگشت: ۱۲۰۰ تومان

کرج – قزوین به طول ۱۰۰ کیلومتر با ۶ لاین رفت و برگشت: ۱,۲۰۰ تومان

بندرعباس- بندر شهید رجایی به طول ۳۵ کیلومتر با ۴ لاین رفت و برگشت: ۱,۲۰۰ تومان

کمربند جنوبی و غربی تبریز به طول ۳۵ کیلومتر با ۴ لاین رفت و برگشت: ۱,۲۰۰ تومان

همچنین ضریب قیمتی برای کامیونت و مینی بوس، ۲ (۲۴۰۰ تومان)، کامیون دو محوره و اتوبوس، ۳ (۳۶۰۰ تومان) و کامیون سه محوره و بیشتر، ۴ (۴۸۰۰ تومان) محاسبه می‌شود.

بر اساس این مصوبه، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مصوب شد تا پایان امسال برای کلیه آزادراه‌های دولتی مذکور، سیستم اخذ عوارض الکترونیکی در کلیه باندها، به جز یک لاین در هر یک از باندهای رفت و برگشت را اجرایی کند.

2 نظر از مردم

    • سلام دوست عزیز ممنون از ارسال ایمیلتان
      در جریان باشید که عوارض آزاد راه ها بی سر و صدا از سوی دولت افزایش پیدا کرده ، احتمالا مشمول افزایش نرخ آزاد راه شده اید ولی برای اطمینان می توانید از بازرسی وزارت راه موضوع را پیپگیری کنید . متشکرم

پاسخ دادن