افزایش ۶ درجه ای دمای هوا در برخی مناطق کشور

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، میانگین دما تا یک درجه در روزهای آینده در سطح کشور افزایش خواهد داشت اما وضعیت افزایش دما در سواحل دریای خزر، شمال شرق و غرب تا ۶ درجه خواهد بود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ تیر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواشناسی، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی روز سه شنبه درباره وضعیت جوی حال حاضر کشور  اظهار داشت: امروز در سواحل خزر و مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، اردبیل، خراسان رضوی و ارتفاعات استان‌های تهران و سمنان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. از فردا تا پایان هفته شدت بارش‌ها در این مناطق بیشتر است.

به گفته رفیعی طی پنج روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه مناطقی از سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی وزش باد شدید، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. از امروز تا فردا سرعت وزش باد در جنوب سمنان و  تهران، هم چنین استان‌های قم، اصفهان، خوزستان، ایلام، بوشهر و استان مرکزی افزایش می‌یابد، همچنین در برخی ساعات در این مناطق وقوع گردوخاک محتمل است.

وی گفت: آسمان تهران صاف، در بعدازظهر ابری و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود و دمای هوای تهران امروز یک درجه کمتر است و به ۳۷ درجه رسیده است. آب‌های خزر و خلیج فارس و شرق عمان متلاطم است و میانگین دما تا یک درجه در روزهای آینده در سطح کشور  افزایش خواهد داشت اما وضعیت افزایش دما در سواحل دریای خزر، شمال شرق و غرب تا ۶ درجه خواهد بود.

پاسخ دادن