افزایش ۱۰۳ درصدی قیمت مسکن در تهران

اقتصادبرتر

متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۳۹۸، ۱۱۲٫۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲٫۱ و ۱۰۳٫۹ درصد افزایش نشان می دهد.

تهران – اقتصادبرتر – ۸ اردیبهشت ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۳۹۸ به ۳٫۴ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۷۳٫۳ و ۳۲٫۲ درصد کاهش نشان می دهد.

گفتنی است، گزارش تحولات مسکن شهر تهران برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه می‌شود.

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۳۹۸

تحولات بازار مسکن شهر تهران در فروردین ماه سال « گزارش ۱۳۹۸ که برگرفته از آمارهای خام سامانه »ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسیها و سیاستهای اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است. بر اساس این گزارش:
در فروردین ماه سال ۱۳۹۸ ، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به ۴ / ۳ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳ / ۷۳ و ۲ / ۳۲ درصد کاهش نشان می دهد.
در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۷ / ۱۱۲ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱ / ۲ و ۹ / ۱۰۳ درصد افزایش نشان میدهد.

 خاطر نشان می نماید، گزارش ذیل صرفاً معطوف به بررسی « تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران »  می باشد.

مشروح این گزارش را در فایل ضمیمه بخوانید:

پاسخ دادن