افزایش ۲۵درصدی امدادرسانی امداد خودرو در شرایط جوی اخیر

ارائه خدمات پس از فروش ایران خودرو در هفته جاری و همزمان با شرایط خاص جوی نیز ادامه داشت و با وجود مشکلات تردد درسطح جاده ها و خیابان های مناطق برفگیر افزایش ۲۵درصدی را نسبت به هفته قبل از آن شاهد بود.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۲ بهمن ۹۶

به گزارش ارتباطات امداد خودرو ایران، حجم بارش برف در روزهای نخستین هفته دوم بهمن ماه به اندازه ای بود که هموطنان زیادی در برف جاده ها و خیابان ها گرفتار شدند و همین امر تماس های ورودی به مرکز تماس ایران خودرو را افزایش داد. در ۲۴ساعت نخست بارش برف، ۱۷هزار تماس با شماره ۰۹۶۴۴۰ برقرار شد و این روند تا روزهای پایانی هفته نیز ادامه پیدا کرد.

مدیر عملیات و مناطق امداد خودرو ایران در گفت وگو با ایکوپرس، از افزایش عملیات امدادرسانی همزمان با افزایش تماس ها خبر داد و گفت: از شنبه تا سه شنبه دومین هفته بهمن ماه نزدیک به ۹هزار عملیات امداد رسانی توسط اکیپ های عملیاتی امداد خودرو ایران در سطح کشور صورت گرفت که در مقایسه با همین مدت زمان در هفته پیش از آن بیش از ۲۵درصد رشد داشته است.

رسول رمضانی گفت: نکته ای مهم در امدادرسانی های اخیر این است که بخش زیادی از اقدامات، مربوط به عملیات نجات از برف بود و امدادرسانی به دلیل نقص فنی خودروها افزایشی نداشت. به عبارت دیگر میزان افزایش عملیات امدادی، به دلیل اضافه شدن درخواست امداد و نجات بود.

رمضانی افزود: تغییر دیگری که در اقدامات امدادی ناوگان خدمات پس از فروش صورت گرفت تمرکز درخواست های امدادی بر شهر تهران و حومه بود که این امر با روال رایج و همیشگی رابطه معکوس داشت.

وی اظهار کرد: از شنبه تا سه شنبه هفته دوم بهمن ماه ۸هزار و ۸۷۰ عملیات امدادی توسط ناوگان امداد خودرو ایران انجام شد که در مقایسه با ۷هزار و ۷۰ عملیات انجام شده در مدت مشابه هفته نخست بهمن، افزایش ۲۵درصدی را نشان می دهد.

مدیر عملیات و مناطق امداد خودرو ایران ادامه داد: از ۸هزار و ۸۷۰ عملیات امدادی صورت گرفته، ۴۱۰۰ عملیات در شهر تهران و ۱۴۰۰ عملیات در حومه پایتخت صورت گرفت که در مجموع ۵۵۰۰ عملیات را شامل می شود.

به گفته رمضانی، از شنبه تا سه شنبه دومین هفته بهمن ماه بیش از ۷۲هزار تماس با شماره ۰۹۶۴۴۰ برقرار شد که از این تعداد ۳۹هزار تماس امدادی بوده و در مقایسه با ۲۰هزار تماس امدادی در مدت مشابه هفته قبل از آن، ۸۹درصد رشد داشته است.

رمضانی به دشواری های ارائه خدمات پس از فروش در شرایط خاص جوی نیز اشاره کرد و افزود: سرمای بی سابقه هوا به ویژه در ساعات شب، بارش سنگین برف، انسداد راه ها و مسیرهای داخل و خارج از شهرها از جمله مشکلات اصلی در انجام عملیات امدادی بود که در پاره ای مواقع به آسیب دیدگی امدادگران و تجهیزات آنان نیز منجر شد.

وی گفت: امداد خودرو ایران تمام توان عملیاتی خود را برای ارائه خدمت به هموطنان عزیز به کار گرفت و حتی بخشی از ناوگان خود از استان هایی مانند اصفهان و یزد که شرایط ویژه جوی نداشتند را برای امدادرسانی به تهران و حومه فراخواند.

رمضانی در پایان گفت: بسیج ناوگان خدمات پس از فروش ایران خودرو تا بازگشت روال ترددهای شهری و بین شهری به حالت عادی ادامه خواهد داشت و پس از آن نیز این آمادگی ویژه برای ارائه خدمات نوروزی حفظ خواهد شد.

*ایکوپرس

پاسخ دادن