افزایش ۲۵ درصدی حق بیمه شخص ثالث در ۹۹

اقتصادبرتر

رئیس بیمه مرکزی باتوجه به افزایش نرخ دیه در ماه‌های غیرحرام به ۳۳۰ میلیون تومان از افزایش ۲۵ درصدی نرخ حق بیمه سال ۹۹ خبر داد.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۸ اسفند ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بورس پرس، غلامرضا سلیمانی درباره نرخ حق بیمه سال ۹۹ اظهار داشت: باتوجه به افزایش ۲۲ درصدی نرخ دیه نسبت به سال ۹۸ در صنعت بیمه، نرخ حق بیمه سال ۹۹ را بدون سود و تنها با لحاظ ۳ درصد هزینه های اداری باتوجه به نرخ دیه اعلام شده از سوی قوه قضائیه حدود ۲۵ درصد افزایش خواهیم داد.

وی افزود: افزایش ۲۵ درصد و خورده ای حق بیمه خودروها در سال ۹۹ طی روز جاری به شرکت های بیمه ابلاغ شده است. تلاش کردیم افزایش آنچنانی در نرخ حق بیمه نداشته باشیم. باتوجه به اینکه میانگین پرداختی حق بیمه سال گذشته با توجه به تخفیفاتی که مالکان خودرو داشتند حدود ۶۵۰ هزار تومان بوده نسبت به سال قبل حدود ۲۵ و خورده ای درصد افزایش حق بیمه با توجه به افزایش نرخ دیه خواهیم داشت.

بنابراین گزارش، به موجب قانون در پایان هر سال برای سال جدید قوه قضائیه باید نرخ دیه را اعلام کند. طبق اعلام سخنگوی دستگاه قضا این موضوع در جلسه شورای عالی قضایی مطرح و نرخ دیه در ماه‌های غیرحرام با رشد ۲۰ درصدی نسبت به سال جاری ۳۳۰ میلیون‌ تومان تعیین شد. برهمین اساس، دیه سال ۹۸ در ماه‌های غیر حرام ۲۷۰ میلیون تومان بود که به ۳۳۰ میلیون تومان رسید و از اول فروروین ۹۹ لازم‌الاجرا است.

پاسخ دادن