افزایش ۳۰هزار نفری به ظرفیت جابجایی مسافران متروی اصفهان

اقتصاد برتر

قدرت اله نوروزی  با اشاره به اینکه این هفته دو رام قطار خریداری شده است که به اصفهان می رسد تا به ناوگان قطار شهری اضافه شود، اظهار کرد: با توجه به این موضوع، ۱۰ واگن به ظرفیت حمل و نقل مترو اضافه می شود که به تعداد مسافران جابجا شده با مترو روزانه ۳۰ هزار نفر افزوده خواهد شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۰۶ دی ۹۹

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه برای خرید این تعداد واگن ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: البته این کار سرفاصله زمانی قطارها را کاهش می‌دهد.

شهردار اصفهان افزود: تاکنون ۱۲ رام قطار در مسیر مترو داشتیم که معادل ۶۰ واگن است و اکنون به ۷۰ واگن افزایش یافته است که برای خرید واگن های بیشتر در تلاش هستیم تا شهروندانی که در مسیر قطار شهری هستند بتوانند از این وسیله ایمن و فاقد هرگونه آلودگی استفاده کنند.

وی ادامه داد: امیدوارم تلاش نیروها در ساختن خط دوم مترو که با قدرت و سرعت در حال انجام است به ثمر بنشیند و شهروندانی که در مسیر شرق به غرب شهر هستند از مترو استفاده کنند.

*دو ورزشگاه برای شهروندان منطقه ۱۴؛ منطقه ای کمتربرخوردار             

نوروزی تصریح کرد: فردا در ادامه برنامه های «هر یکشنبه، یک افتتاح» به منطقه ۱۴ خواهیم رفت. در راستای سیاست عدالت فضایی پروژه هایی در مناطق کمتربرخوردار از جمله منطقه ۱۴ اجرا شده است که شهروندان می توانند از مزیت های آن برخوردار شوند.

وی افزود: خط دوم مترو اصفهان دارک تا کهندژ را به هم پیوند می زند و عملیات ساخت ایستگاه های زینبیه، عمان سامانی، عاشق اصفهانی و لاله به صورت جدی در حال پیشرفت است. همچنین پروژه های دیگر منطقه ۱۴ مانند ورزشگاه رستم و سهراب هر دو برای توسعه ورزش و استفاده مردم از این فضاها و تجهیزات، طراحی شده است.

پاسخ دادن