افزایش ۵۰ درصدی قیمت در انتظار لاستیک خودرو

اقتصادبرتر

طی روزهای اخیر سخنگوی انجمن لاستیک با اشاره به تغییر مبنای قیمت گذاری لاستیک اعلام کرده بود که به زودی مبنای تعیین قیمت گذاری لاستیک تعیین تکلیف خواهد شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، حال هفته گذشته با اعلام مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار، رسما از تصمیم جدید دولت مردان برای کنترل قیمت‌ها پرده برداری شد.

آزادسازی قیمت لاستیک، حاصل جلسه ای بود که سخنگوی انجمن لاستیک در رابطه با آن سخن می‌گفت و حالا براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار، لاستیک خودروهای سواری که با ارز نیمایی تولید شده اند، در چارچوب ضوابط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان توسط واحدهای تولیدی قیمت گذاری خواهند شد، البته مشروط به اینکه تولید و زنجیره توزیع آنان در سامانه جامع تجارت ثبت شده باشد.

به دنبال تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار، داوود سعادتی‌ نژاد رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک اعلام کرد که طبق شنیده ها، کارخانجات تولید لاستیک براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار قصد دارند قیمت محصولات خود را ۵۰ درصد افزایش دهند. رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک در ادامه اضافه کرد که اگر مثل گذشته توزیع لاستیک به افرادی خاص اختصاص پیدا کند، دلالی و واسطه گری همچنان در بازار لاستیک وجود خواهد داشت، مگر اینکه توزیع لاستیک به شکل مناسبی انجام شود تا فاصله قیمتی از بین رفته و دست دلالان از بازار کوتاه شود.

داوود سعادتی نژاد در پایان اعلام کرد که در حال حاضر بازار منتظر ابلاغ قیمت‌های جدید است تا براساس آن خرید و فروش لاستیک انجام شود.

افزایش قیمت تایر سواری به میزان ۵۰ درصد

پاسخ دادن