افزایش ۶۰۰ درصد داخلی سازی محصولات خانگی

تا افق 1404، حضور برند ملی در لوازم خانگی
اقتصادبرتر

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی از رشد ۶۰۰ درصدی داخلی سازی محصولات خبر داد و گفت: طبق مصوبه هیات وزیران در صورت رفع تحریم ها، واردات همچنان ممنوع خواهد بود.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۲ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بورس پرس، حمیدرضا غزنوی با اشاره به رشد ۶۰۰ درصدی تولید لوازم خانگی به شبکه خبر اعلام کرد: این افزایش تولید با کاهش واردات قطعات و مواد اولیه خارجی رخ داده و آمار‌های ۴ ماهه وزارت صنعت نشان از افزایش ۱۵ ،۷۰ و۶۱ درصدی تولید یخچال فریزر، لباسشویی و تلویزیون دارد.

وی افزود: به طور میانگین در ۵ ماهه اول سال، ۳۷ درصد رشد محقق شد و برنامه تولید ۱٫۲میلیون تلویزیون، ۱٫۸۵میلیون فریزر، ۱٫۱ میلیون لباسشویی و ۱٫۱۵ میلیون کولر تا پایان سال عملی خواهد شد .

این مقام مسئول ادامه داد: تولیدکنندگان لوازم خانگی ، نگران زمانی هستند که شرایط عادی و تحریم‌ها رفع شود و باز برند‌های خارجی بازگردند و اشتغال و تولیدی که در صنعت لوازم خانگی ایجاد شده از بین برود. لذا لازم است وزرات صنعت و مجلس با تصویب لایحه‌ای مانع از این اقذام شوند.

غزنوی گفت: برند‌های خارجی هیچ گونه سرمایه گذاری در ایران نداشتند. در فروردین سال گذشته با شرکت های خارجی که قصد خروج داشتند، اتمام حجت کردیم که دیگر نمی‌توانند به ایران بازگردند و ممنوعیت واردات کالا‌های خارجی مصوبه هیات وزیران بوده و با تغییر مقامات تغییر نخواهد کرد.

پاسخ دادن