افشای دستکاری موتور خودرو پورشه

افشای دستکاری موتور خودرو پورشه

رسوایی دیزل گیت که از سال ۲۰۱۵ افشا شد، تن خودروسازان آلمانی را می‌لرزاند و به همین دلیل برای کوچک‎ترین موارد حساسیت از خود نشان می‌دهند.

تهران – اقتصادبرتر – ۳ شهریور ۹۹

پورشه یکی از برندهای لاکچری گروه خودروسازی فولکس واگن آلمان است که حالا تحقیق و تفحصی را آغاز کرده است تا روشن شود اتهام‌های وارده در خصوص دستکاری در موتورهای بنزین سوز این برند تا چه حد صحت دارد. این خبر اول بار در هفته نامه آلمانی بیلد ام سونتاگ منتشر شد.

پورشه به ناظر صنعت خودروی آلمان KBA و دفتر دادگستری اشتوتگارت و همچنین مسئولان قضایی در آمریکا اطلاع داده است که در حال بررسی تغییرات غیرقانونی در سخت افزار و نرم افزاری است که می‌تواند روی خروجی سیستم اگزوز خودرو و بخشی از قطعات موتور اثر بگذارد. سخنگوی پورشه هم در این زمینه گفته است: پورشه به طور دائمی و منظم همه جنبه‌های فنی و نظارتی خودروهایش را زیر نظر دارد. به عنوان یکی از بخش‌های تحقیقات داخلی، پورشه مواردی را شناسایی کرده است و مانند گذشته به شکل پیش گیرانه آن را با مسئولان در میان گذاشته است.

سخنگوی پورشه می‌گوید این مسائل چند سال پیش ایجاد شده و به هیچ عنوان خودروهای جدید تحت تأثیر این مسائل قرار ندارند. روزنامه مذکور در هیچ جای خبر خود اشاره نکرده است که این اطلاعات را از کجا به دست آورده اما به این اشاره کرده که خودروهایی که بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ تولید شده اند ممکن است تحت تأثیر این دستکاری قرار گرفته باشند و از این رو تحقیق و تفحص روی این خودروها متمرکز شده است که بیشتر شامل مدل‌های پانامارا و ۹۱۱ است. علاوه بر این تحقیق به روش صحبت با کارکنان و بررسی صدها هزار ایمیل رد و بدل شده بخشی از این تحقیق و تفحص است.

پاسخ دادن