اقدامات پیشگیرانه از انتقال کرونا بین کارگران

دستمزد
اقتصادبرتر

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقدامات انجام شده در ارتباط با پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و حفظ سلامتی جامعه گیرنده خدمات از حوزه روابط کار را تشریح کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۲ اسفند ۹۸

به گزارش#اقتصادبرتر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حاتم شاکرمی» در تشریح اقدامات انجام شده گفت: طی مکاتبه انجام شده با واحدهای اجرایی، حضور و غیاب اثر انگشتی مقرری بگیران بیمه بیکاری که بعضاً توسط کاریابی ها و ادارات اجرایی صورت می گرفت متوقف و مقرر شد تا پایان سال به صورت سنتی (امضا ) و با برنامه ریزی و تصمیم توسط مدیران کل اجرایی و با حداقل زمان در نظر گرفته شده صورت گیرد.

وی افزود: تمام جلسات مجامع اعم از تشکل های کارگری و کارفرمایی تا ٢٠ فروردین تعطیل شد.

شاکرمی بیان کرد: تشکیل جلسات رسیدگی هیات های تشخیص و حل اختلاف از روز شنبه (١٠ اسفندماه) به مدت یک هفته متوقف شد که در صورت نیاز به تداوم آن، متعاقباً اعلام خواهد شد .

معاون روابط کار وزارت کارخاطرنشان کرد: براساس هماهنگی با معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از روز گذشته، دستورالعملی برای نحوه انجام بازرسی کار و بهداشت ویژه شرایط موجود و هرگونه تغییر ساعات کارکارگران اعلام شد.

شاکرمی افزود: تمام کلاس های آموزشی عمومی و تخصصی ایمنی تا ٢٠ اسفند ماه امسال تعطیل اعلام شد.

وی اضافه کرد: همچنین در ارتباط با تامین وسایل حفاظت فردی مناسب برای بازرسان کار استانها و تشدید نظارت بر کارگاههای کشور، ترتیبی اتخاذ شد تا وسایل حفاظت فردی از قبیل دستکش، ماسک، مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز کارگران و همچنین ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی به کارفرمایان ابلاغ شد و در صورت اشاعه ویروس کرونا در سطح استان و لزوم کاهش ساعات کار کارگران در محیط کار و یا احساس ضرورت تغییر در زمان شیفت کاری آنان به عنوان اقدام پیشگیرانه و کاهش مواجهه کارگران، با هماهنگی کمیسیون کارگری و شورای تامین استان موضوع را بررسی، و در مرحله اول با توافق کارگر و کارفرما و در مرحله بعد با تصویب شورای تامین استان اقدامات لازم بعمل آید.

پاسخ دادن