امدادرسانی به۴ هزار مسافر گرفتار در برف و کولاک

به ۴۷۲۶ مسافر گرفتار در ۷۳ محور کوهستانی، هشت روستا و مناطق عشایر نشین ۱۹ استان که درگیر برف و کولاک بودند، امدادرسانی شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۶ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، مهدی ولی‌پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در تشریح آخرین اقدام های انجام شده از سوی نیروهای امدادرسانی هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته گفت: طبق آخرین اخبار دریافتی مشخص شد که برف و کولاک، مسافران زمستانی را در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، تهران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان و مازندران را با مشکلاتی همراه کرده است.

وی توضیح داد: با تلاش امدادگران مستقر در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری استان های یادشده و انجام ۱۴۱ عملیات و ماموریت امدادرسانی ۴۷۲۶ نفر از مسافران زمستانی که در میان آنان زنان و کودکان نیز مشاهده می شدند، از سرمازدگی نجات یافتند و ۵۵ نفر از آنان با هدایت و راهنمایی نیروهای امدادرسان به پایگاه های امدادی و مناطق امن منتقل و ۲۴۴ نفر از هموطنان آسیب دیده نیز از خدمات اسکان و تغذیه اضطراری هلال احمر بهره مند شدند. همچنین در مدت زمان یادشده ۱۱ دستگاه چادر، ۲۸۱ بسته غذایی، ۱۳ کیلوگرم خرما و مقادیری پتوی امدادی برای محافظت از سرمازدگی و شماری بسته غذایی شرایط اضطراری عمومی در میان مسافران زمستانی در راه مانده توزیع شد و امدادگران توانستند با استفاده از تکنیک نجات فنی ۳۴۹ دستگاه خودروی در برف مانده را نیز به حرکت درآورند.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند. تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ نیز در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

پاسخ دادن