انتخابات امریکا روی قیمت طلا تاثیر داشت؟

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر احتیاط سرمایه‌گذاران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری امریکا کاهش پیدا کرد.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۳ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم ، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۸۹۲ دلار و ۷۳ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی امریکا، هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و در ۱۸۹۳ دلار و ۲۰ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با ۰.۷ درصد افزایش، در ۱۸۹۲ دلار و ۵۰ سنت صعود بسته شده بود.

هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC در این باره گفت: درحال‌حاضر همه درباره روند انتخابات امریکا دچار ابهام هستند و اگر نتیجه انتخابات مورد اعتراض قرار بگیرد، به نفع دلار خواهد بود و قیمت طلا ضعیف می‌شود.

نتایج نظرسنجیها نشان داده که بایدن در سطح ملی از دونالد ترامپ پیش افتاده اما رقابت میان این دو نامزد دموکرات و جمهوریخواه در چندین ایالت کلیدی نزدیک هم مانده است.

تحلیلگران می‌گویند پیروزی بایدن با توجه به برنامه‌های وی برای تزریق کمکهای مالی بزرگ به صعود قیمت طلا کمک خواهد کرد.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش‌بینی کرد اونس طلا با عبور از مقاومتی که در سطح ۱۸۸۷ دلار وجود داشته، ممکن است تا سطح ۱۹۱۲ دلار صعود کند.

بر اساس گزارش رویترز، نشست کمیته بازار آزاد بانک مرکزی امریکا از روز سه شنبه آغاز شده و بعدازظهر روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای پایان می‌گیرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و هفت سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، در ۸۶۰ دلار و ۴۶ سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فور ی۱.۱ درصد افزایش یافت و به ۲۲۳۵ دلار و ۸۸ سنت رسید.

پاسخ دادن