انتخابات هم رمق بازار خودرو را گرفت

بازار خرید و فروش خودرو راکد است اما در برخی از محصولات مانند پژو و سمند بازار شاهد افزایش قیمت است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

گزارش‌های میدانی حاکی است در بازار روز دوشنبه خرید و فروش خودرو نوسانات قیمتی نسبت به هفته گذشته کاهش قابل توجهی داشت و فقط در چند محصول داخلی بازار شاهد افزایش قیمت است.

شرایط انتخاباتی ثبات نرخ ارز و بلاتکلیفی بازار در تعیین سیاست گذاری‌ها در بخش خودرو عاملی شد تا معاملات در سطح بازار متوقف شود. فقط در بعضی از محصولات که عرصه خودروسازان کاهش یافته است بازار شاهد افزایش قیمت بود.

به عنوان نمونه قیمت پژو ۲۰۶ طی روزهای اخیر از ۲۰۴ میلیون تومان به ۲۰۷ میلیون تومان رسیده است علاوه براین در خانواده سمند نیز بازار شاهد افزایش قیمت است

دربازار دوشنبه خرید و فروش خودرو، سمند سورن ۲۴۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ پنج ۲۵۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوقدار ۲۴۵۶ میلیون تومان، دنا ۲۷۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

علاوه براین، پراید ۱۱۱ نیز با قیمت ۱۳۳ میلیون تومان، تیبادو ۱۳۶ میلیون تومان، کوئیک دنده ای ۱۵۰ میلیون تومان، پژو پارس ۲۲۷ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ ۱۱۹ میلیون تومان و سمند ای اف سون ۲۱۵ میلیون تومان، سمند ال ایکس ۱۹۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

به گفته فعالان بازار، رونق در معاملات خودرو وجود نداشت و اکثریت مردم ترجیح می‌دهند معاملات خود را به بعد از انتخابات موکول کنند.

این موضوع برای آن دسته از افرادی که نیاز ضروری برای خرید خودرو دارند خوشایند نیست چرا که فروشندگان خودروها را با قیمتی بالاتر به آنها اعلام می‌کنند و در این شرایط آنها مجبور به خرید هستند.

به صورت کلی خرید و فروشی در بازار خودرو انجام نمی شود محصولات خارجی نیز قیمت‌های غیرمعقول داشته و فروشنده با درنظر گرفتن شرایط قیمت مورد دلخواه خود را به خریدار اعلام می‌کند.

پاسخ دادن