انتخابات هم نتوانست گرانی را تحت الشعاع قرار دهد

بر خلاف انتظار که تصوری می‌شد هیجانات ناشی از انتخابات، گرانی‌ها را تحت الشعاع قرار خواهد داد اما انتخابات هم نتوانسته گرانی‌ها را پنهان کند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۷  خرداد ۱۴۰۰

با وجود تاکیدات آقای روحانی رئیس جمهوری مبنی بر عدم افزایش قیمت‌ها در دوران انتخابات، اما سونامی گرانی هر روز تشدید می‌شود و انتخابات هم جلودار آن نیست. در تازه ترین تحول در حوزه گرانی، قیمت مصوب مواد شوینده رسما ۲۵ درصد گران شد.

طبق اظهارات ربیعی، سخنگوی دولت قرار بود طی سه‌ ماهه اول امسال هیچ تغییر قیمتی در مورد کالاها اتفاق نیفتد اما گوش بازار توجهی به وعده‌های دولت ندارد و قطار گرانی همچنان به پیش می‌تازد.

گزارش‌های میدانی حاکی است، قیمت مصوب محصولات شوینده شامل مایع دستشویی، مایع ظرفشویی، پودر و مایعات لباسشویی، صابون، خمیر دندان و محصولات دارای تریگر حداکثر ۲۵ درصد افزایش یافته است. در عین حال، قیمت مصوب سایر محصولات شوینده، بهداشتی و آرایشی نیز حداکثر ۲۰ درصد افزایش یافت.

طبق اطلاعیه انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران، شرایط افزایش قیمت محصولات شوینده، بهداشتی و آرایشی با توجه به تعهد تولیدکنندگان درباره عدم کمبود محصولات در سطح عرضه، اعلام شده و درج قیمت‌های جدید از امروز (۱۷ خرداد) قابل انجام است.

حداکثر درصد تخفیف مجاز برای محصولات پودر‌های دستی، ماشینی و صابون ۱۰ درصد و برای سایر کالا‌های اساسی ۱۵ درصد در تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای و برای همه شرکت‌های تولیدکننده این محصولات است.

قیمت محصولات شوینده آبان سال گذشته با تایید سازمان حمایت ۴۰ درصد افزایش یافته بود. بر این مبنا قیمت مصوب ۶ محصول شوینده و بهداشتی شامل پودر ماشین لباسشویی، صابون، مایع ظرف شویی، مایع دست شویی، خمیر دندان و شیشه پاک کن رشد ۴۰ درصدی را تجربه کرد و قیمت سایر محصولات شوینده و بهداشتی نیز ۳۰ درصد افزایش یافت که این رشد قیمت‌ها به تایید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان رسید.

پاسخ دادن