انتشار اسامی مجرمان اقتصادی با اجازه قاضی

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضایی مجلس گفت: اعضای کمیسیون مصوب کردند تا اسامی مجرمان اقتصادی با اجازه قاضی منتشر شود.

تهران- اقتصاد برتر- ۳ خرداد ۹۶
یحیی کمالی‌پور عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در تشریح دستور کار جلسه عصر امروز (سه‌شنبه ۲ خرداد) کمیسیون متبوعش، گفت: در این جلسه طرح الحاق یک تبصره به ماده ۳۵۳ قانون آئین دادرسی کیفری درباره اجرای علنی دادرسی درباره جرائم اقتصادی اعاده شده از صحن علنی مورد بررسی قرار گرفت و لذا با اصلاحاتی به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در صحن علنی انتشار کامل اسامی مجرمان اقتصادی را خلاف قانون اساسی دانسته‌ بودند، اظهار داشت: بنابراین در کمیسیون بدین صورت اصلاح شد که اسامی متهمین با اجازه قاضی و با رعایت قانون اساسی انتشار یابد.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: آقایان علی بختیار، یحیی کمالی‌پور، الهیار ملکشاهی، بهمن طاهرخانی، حسن نوروزی، ژرژیک آبرامیان، حسین رضازاده، محمدجواد فتحی و محمدعلی پور‌مختار به عنوان اعضای کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح الحاق انتزاع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از قوه قضائیه و الحاق آن به وزارت کشور انتخاب شدند.

کمالی‌پور با بیان اینکه طرح تمدید اجرای آزمایشی قانون حمایت از مالکیت صنعتی نیز در جلسه امروز بررسی شد، خاطرنشان کرد: این لایحه پیش از این کار‌گروه تخصصی کمیسیون بررسی شده در واقع با توجه به اتمام اجرای آزمایشی قانون مالکیت صنعتی، این طرح تصویب شد تا تکلیف لایحه حمایت از مالکیت صنعتی تعیین شود.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضایی مجلس بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را از دیگر دستور کارهای کمیسیون قضایی عنوان کرد و تصریح کرد: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان به صورت دقیق از هفته آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.
*تسنیم

پاسخ دادن