انتقاد شدید چینی ها به نوع قرنطینه ایتالیا

انتقاد شدید چینی ها به نوع قرنطینه ایتالیا

elpais نوشت:پزشکان چینی که به شکست coronavirus در ووهان ، مرکز این بیماری همه گیر کمک کرده اند ، هشدار داده اند که قرنطینه  مورد استفاده در ایتالیا برای مهار ویروس کافی نیست و توصیه کرده اند که اقدامات بسیار شدیدتری انجام شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۴ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، تیم نه نفره از متخصصین چینی که از روز پنجشنبه در میلان برای کمک به مقامات ایتالیایی فعالیت می کنند ، به شدت انتقاد کرده اند ، پس از بازدید از این شهر ، سبکی از محدودیت هایی که در کشور ایتالیا وجود دارد و اقدامات سختگیرانه تری را توصیه کرده اند. به گفته آنها ، همه مردم در خانه بمانند ، تنها راه جلوگیری از شیوع ویروس است.

وی گفت: “تدابیری که اتخاذ شده اند بسیار دقیق نیستند. اگر روش مقابله با این مشکل تغییر نکند ، #کروناویروس همچنان در گردش  خواهد بود.

“معاون رئیس صلیب سرخ چین ، یانگ هویچوان ، در یک کنفرانس مطبوعاتی از میلان ، پایتخت لومباردی ، منطقه ای که بیشترین ضربه را دارد ، گفت: ۱۵،۷۵۷ مورد از ۴۱٫۰۳۵ پرونده در کشور. وی گفت: “اکنون زندگی شهروندان ما مهمترین چیز است. دیگر فرصتی برای جبران زندگی وجود ندارد.

وی با ابراز تعجب از تعداد افرادی که در خیابان در میلان ، پایتخت اقتصادی این کشور ملاقات کرده بود ، به رسانه ها ابراز کرد. “حمل و نقل عمومی به کار خود ادامه می دهد ، بسیاری از مردم در خیابان ها حضور دارند و هنوز هم در هتل ها شام یا مهمانی برگزار می شوند. علاوه بر این ، در منطقه ای که به ویروس آسیب دیده است ، مردم ماسک نمی پوشند. ” وی همچنین خاطرنشان کرد: تصویری که هم اکنون در ایتالیا در حال تجربه است که در حال حاضر تعداد کشته شدگان و به ویژه در لمباردی از چین جلوزده است ، “بسیار شبیه به آنچه که چند ماه پیش در ووهان تجربه شده بود ، تمرکز دارد.

این پزشک هشدار داد: “فقط پس از گذشت یک ماه از تعطیلی کامل شهر ، بیمارستان ها واقعاً توانستند بیماران را شروع کرده و بر اوج بیماری غلبه کنند.” و وی توصیه کرد که برای پایان دادن به آلودگی ها لازم است “همه فعالیت های اقتصادی متوقف شود و رفت و آمد مردم را کاهش دهد.”

وی همچنین تأکید کرد: همه شهروندان ، نه فقط مسئولان و کارکنان بهداشت ، درگیر مبارزه با ویروس شده و از “سیاستهای دقیق بسته شدن” پیروی کنند. “این بیماری تنها در صورت قرنطینه همه افراد در خانه متوقف خواهد شد.

در ایتالیا در طول ۴ هفته بیش از ۴ هزار نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.

با بیش از ۳۵ هزار مورد تایید شده ابتلا به کووید ۱۹ ، ادامه کار برای پزشکان و پرستاران سخت شده، به ویژه در شهرهای شمالی که بیش‌ از مناطق دیگر درگیر این بیماری هستند.

فرماندار لومباردی ، آتیلیو فنتانا ، خواستار محدودیت بیشتر برای اجتماعات و قرنطینه شد.

تصویری از غم‌انگیزترین صحنه‌های تاریخ ایتالیا

تصاویری از ستون کامیون‌های ارتش ایتالیا برای انتقال اجساد قربانیان کرونا به خارج از شهر «برگامو» به‌منظور سوزاندن آن‌ها منتشر شده است.

تصویری از غم‌انگیزترین صحنه‌های تاریخ ایتالیا

بیمارستانی پر از بیمار

بیمارستان کرمونا به بیمارستان ویژه مبتلایان به ویروس کرونا تبدیل شده است. فقط مبتلایان به کووید ۱۹ در این بیمارستان – که گنجایش حدود ۶۰۰ بیمار را دارد – بستری می‌شوند و سایر فعالیت‌های پزشکی در آن به حالت تعلیق درآمده است.

بیماران جدید هم به این بیمارستان منتقل می‌شوند اما در بخش مراقبت‌های ویژه دیگر تخت خالی باقی نمانده.

” هر جایی بتوانیم، در همه گوشه‌های بیمارستان تخت می‌گذاریم. بیمارستان در حال حاضر بیش از حد شلوغ است.”

یک بیمارستان صحرایی با ۶۰ تخت مراقبت‌های ویژه خارج از این بیمارستان در دست احداث است. اما این هم کافی نیست.

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن