انتقاد مسکو از اقدامات ترکیه در ادلب

وزارت دفاع روسیه: ترکیه در متمایز کردن گروه‌های مسلح مخالف و تروریست‌ها شکست خورده و به همین دلیل بحران در ادلب تشدید شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ بهمن ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، در یک کنفرانس خبری در پاسخ به درخواست اظهار نظر در مورد ادعاهای طرف ترکیه مبنی بر حمله روسیه به غیرنظامیان در شهر ادلب سوریه ، اظهار داشت که “ما این اتهامات را نمی پذیریم.”

وضعیت در ادلب به دلیل سرازیر شدن سلاح، مهمات و تجهیزات زرهی ترکیه بدتر شده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه تهدید کرد در صورت عملیات تهاجمی نیروهای مسلح سوریه حتی در خارج از منطقه کاهش تنش در ادلب، آنها را مورد حمله قرار خواهد داد.

 گزارش‌ها درباره خروج پناهجویان از مناطق کاهش تنش ادلب بی‌اساس است.

مسکو اتهامات وارده از سوی ترکیه درباره گویا حملات ارتش روسیه به افراد غیر نظامی در سوریه را رد می کند.

زاخارووا گفت: “ما موضع خود را بیان می کنیم اما منکر این نیستیم که درمورد تعدادی از مسائل ، از جمله این مسئله با ترکیه اختلاف نظر داریم و به همین دلیل است که کارشناسان ما اخیراً پس از دیدار با همکاران ترک خود از ترکیه بازگشتند. من فکر می کنم در آینده نزدیک دوباره با همکاران ترک تماس هایی برقرار خواهد شد تا کلیه مسائل پیچیده و دشوار موجود در روابط دو کشور روشن و مشخص شود”.

بتازگی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد نیروهای دولت سوریه و روسیه عمدتا به غیرنظامیان حمله می کنند ، نه تروریست ها. وی افزود:” هدف آنها این است که این منطقه را اشغال کنند تا ساکنان آنجا را وادار به حرکت به سوی مرزهای ما کنند”.

پاسخ دادن