انجام مبادلات ایران و استرالیا از طریق واسطه

بیشتر مشکل ما در صادرات و واردات با استرالیا مربوط به سیستم بانکی است، این میزان هم که انجام شده به وسیله‌ی کشور واسطه انجام شده است.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۵ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایلنا ، روند واردات و صادرات به استرالیا افزایشی بوده ولی این بیشتر به خاطر افزایش قیمت ارز است که ارزش ریالی مبادلات افزایش پیدا کرده است.

محمد حسن دیده‌ور، نایب رییس اتاق ایران و استرالیا در مورد مبادلات ایران و استرالیا در شش ماهه‌ نخست سال اظهار داشت: در مبادله با استرالیا مشکلات عدیده‌ای داریم که به تحریم‌ها برمی‌گردد و به خیلی از کالاها اجازه‌ی صادرات و واردات را نمی‌دهد. یعنی ما نمی‌توانیم صادرات کالاهای صنعتی داشته باشیم و بیشتر کالاهای سنتی مثل خشکبار یا گوشت مبادله می‌شود.

وی ادامه داد: در ۶ ماهه‌ی نخست سال ۹۹ ارزش دلاری‌ واردات ما از استرالیا واردات، ۸ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۷۷۵ دلار بوده که ارزش ریالی آن ۳۵۹ میلیارد و ۵۹۴ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۵۷۴ ریال است. از نظر وزنی هم میزان آن ۶۲۶ هزار و ۴۱۱ کیلوگرم بوده است.

دیده‌ور تصریح کرد: صادرات ما به استرالیا بدون نفت و گاز است و فقط توسط بخش خصوصی انجام می‌شود. در شش ماهه‌ی اول سال صادرات ما ۹ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۳۳۳ دلار بوده که ارزش ریالی آن ۱۵۵۳ میلیارد و ۶۸۹ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۷۶ ریال است. یعنی ۴ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۲۷۶ کیلوگرم بوده است.

پاسخ دادن