انهدام باند بزرگ قاچاق احشام در کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان از انهدام یک باند قاچاق و خروج غیرمجاز احشام در حوزه شهرستان سیرجان خبر داد و گفت: در این رابطه ۹ دستگاه خودرو توقیف و ۱۱ متهم نیز دستگیر شدند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، سردار”عبدالرضا ناظری” در تشریح جزییات این خبر اظهار کرد: ماموران پلیس شهرستان سیرجان در پی اخبار به دست آمده مبنی بر فعالیت افرادی سودجو در زمینه قاچاق انواع دام از استان های غربی و نگهداری آنها به منظور انتقال به کشورهای حوزه خلیج فارس، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از شناسایی محل نگهداری احشام در یک خانه باغ ضمن هماهنگی قضائی از این محل ۱۹۹ راس دام فاقد مجوز دامپزشکی کشف و در این رابطه ۱۱ نفر از سه استان کشور که در قالب یک باند اقدام به قاچاق احشام می کردند را دستگیر کردند.

ناظری با اشاره به توقیف ۸ دستگاه خودرو سواری و یک دستگاه کامیونت ایسوزو از اعضای این باند تصریح کرد: کارشناسان ارزش احشام قاچاق را ۵ میلیارد ریال برآورد کردند که قطعا ضرر و زیان ناشی از خروج غیرمجاز این احشام از کشور و تهدید سلامتی مردم به سبب حمل غیرمجاز، فراتر از این مبالغ خواهد بود.

پاسخ دادن