انواع سرمایه گذاری

ما دو نوع سرمایه گذاری داریم مالی و واقعی، که سرمایه گذاران بسته به وضعیت اقتصادی موجود در کشورشان و نوع پول و مالی که می خواهند برای سرمایه گذاری کنار بگذارند از میان این دو نوع سرمایه گذاری انتخاب می کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ تیر ۱۴۰۰

در کل ما هر وسیله و چیزی که بتوانیم برایش ارزش مالی در نظر بگیریم را سرمایه می نامیم. حال برای سرمایه گذاری، سرمایه گذاران یکی از دو روش سرمایه گذاری را انتخاب می کنند. معمولا سرمایه گذاران یا با پرداخت پول روی سرمایه مورد نظر، سود پول خود را می گیرند و یا با پرداخت ارزشی صاحب یک دارایی می شوند مانند خانه یا ماشین.

انواع سرمایه گذاری:

 • املاک : در واقع وقتی با خرید و فروش یا اجاره یک آپارتمان یا ملک واجاره ویلا لوکس و… کسب درآمد می کنید؛ شما یک سرمایه گذار در نوع املاک و مستغلات هستید.
 • کالاهای فیزیکی : خرید هرگونه کالایی با ارزش مالی بالا شنا یک سرمایه گذار واقعی در نوع کالا های فیزیکی هستید.
 • سهام: بورس اوراق بهادار با بیشترین ریسک یک سرمایه گذاری مالی به حساب می آید.
 • اوراق بدهی: این اوراق که اوراق مشارکت و صکوک از بیشترین اوراق موجود در این طرح هستند به منظور اجرای طرح های کشوری هستند.
 • سپرده بانکی: سرمایه گذاری در سپرده های بانکی سود های مختلفی در شرایط مختلف دارد.
 • صندوق های سرمایه گذاری: صندوق های سرمایه گذاری نوع های مختلفی دارد و صندوق ها وجه مردم را در اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند.
  • صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت
  • صندوق سرمایه گذاری در سهام
  • صندوق سرمایه گذاری مختلط
  • صندوق سرمایه گذاری قابل معامله

بهترین سرمایه گذاری در ایران

در ایران به ترتیب چهار بازار سرمایه زیر بیشترین درصد سود را داشته اند. شاخص بورس، شاخص قیمت مسکن، شاخص قیمت دلار، شاخص قیمت طلا.

همانطور که مشاهده میکنید بورس از جمله محبوب ترین روش های سرمایه گذاری است که لازمه آن دانش کافی در زمینه بورس است. سرمایه گذاری در شاخص طلا در ۱۰ سال گذشته پیشرفت زیادی داشته و بعد از بورس بیشترین محبوبیت را در ایران دارد.

سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذاری بورس در ایران از پرسود ترین نوع های سرمایه گذاری است و برای این سرمایه گذاری مشاور ها و کلیپ های آموزشی زیادی وجود دارد.

برای سرمایه گذاری در بورس بهتر است برای شروع با پس اندازی متوسط و تحقیق بسیار زیادی در این شاخص های مختلف تاثیر گذار در این بورس شروع کنید. البته اگر قصد دارید سرمایه گذاری در بورس را جدی بگیرید بهتر است از همان اول با مشاور تخصصی در حوزه بورس کارتان را شروع کنید.

سرمایه گذاری در طلا

قیمت طلا در کشور ایران وابستگی زیادی به قیمت دلار دارد ولی با توجه به نامنظم بودن و تقریبا یکسان بودن رشد قیمت طلا، سرمایه گذاری در بورس طلا آنچنان هم کار عاقلانه ای به نظر نمی آید. اگر کمی منطقی به این نوع سرمایه گذاری نگاه کنید در حالت عادی هم افراد کمی هستند که اصل را رها کنند و فرع با ارزش کمتر را بچسبند؛ بیشتر علاقه مندان در این حوزه روی دلار سرمایه گذاری می کنند تا طلا. البته سرمایه گذاری در این شاخص نیز مانند دیگر شاخص ها نیازمند تخصص در این زمینه است.

پاسخ دادن