انگلیس جریمه تخلف از محدودیت‌ها را سنگین‌تر کرد

با تداوم افزایش افسارگسیخته آمار ابتلا به کرونا، دولت انگلیس با وضع مقررات جدید، جریمه نقدی تخلف از محدودیت‌های کرونایی را سنگین‌تر کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۳ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، پریتی پتل وزیر کشور انگلیس روز پنجشنبه در نشست خبری روزانه دولت اعلام کرد؛ بر اساس مقرراتی که از هفته آینده به اجرا گذاشته می‌شود، افرادی که در گردهمایی‌های بیش از ۱۵ نفر شرکت می‌کنند ۸۰۰ پوند جریمه می‌شوند. مبلغ این جریمه هر نوبت دوبرابر و تا سقف ۶ هزار و ۴۰۰ پوند تعیین شده و پس از آن پرونده افراد به دادگاه ارجاع می‌شود.

وزیر کشور انگلیس با بیان اینکه رفتارهای غیر مسئولانه برخی، بهداشت عمومی را به خطر می‌اندازد تصریح کرد که دولت نظاره‌گر این وضعیت نخواهد بود. پیام من به آن‌ها کاملا روشن است، اگر مقررات را رعایت نکنید پلیس آن‌ها را اعمال می‌کند. در زمان حاضر جریمه افرادی که در گردهمایی‌های غیر قانونی شرکت می‌کنند ۲۰۰ پوند تعیین شده که در صورت پرداخت زودهنگام، ۵۰ درصد تخفیف به آن تعلق می‌گیرد. همچنین جریمه برگزاری گردهمایی‌های بالغ بر ۳۰ شرکت کننده ۱۰ هزار پوند تعیین شده است.

بر اساس گزارش پلیس لندن، هفته گذشته ۱۴۰ نفر به دلیل نقض مقررات کرونایی مجموعا ۳۹ هزار پوند جریمه شدند. پلیس منطقه یورکشایر جنوبی نیز هفته گذشته ۱۲۷ نفر را جریمه کرده که از این تعداد ۹۲ نفر در گردهمایی‌های غیر قانونی  شرکت کردند. بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا، حضور پلیس در سطح پایتخت انگلیس کاملا مشهود است و شهر وضعیت نیمه امنیتی به خود گرفته است. این در حالیست که گزارش‌ها از افزایش رفتارهای اهانت آمیز با ماموران پلیس حکایت دارد. دادستانی انگلیس اعلام کرد که از ۱۳ فروردین تا ۹ مهر، ۶ هزار و ۵۰۰ تخلف موثر در شیوع کرونا ثبت شده که از این تعداد یک هزار و ۶۸۸ فقره مربوط به اهانت به ماموران پلیس بوده است.

همزمان گزارش‌ها از افزایش آمار جان باختگان کرونایی در انگلیس حکایت دارد. تاکنون بالغ بر ۹۴ هزار و ۵۸۰ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در انگلیس زندگی خود را از دست داده‌اند. برخی گزارش‌های تائید نشده حاکیست که تعداد جان باختگان کرونایی در انگلیس از مرز ۱۰۰ هزار نفر تجاوز کرده است. دولت انگلیس برای مهار شیوع کرونا از ۱۶ دی‌ماه قرنطینه سراسری اعلام و روند واکسیناسیون را که از ۱۸ آذر آغاز شده سرعت بخشیده است. با این حال کمبود جهانی واکسن مانع اصلی اجرای این طرح به‌شمار می‌رود.

پاسخ دادن