اوپک ۸۰۰ هزار بشکه نفت در روز کمتر تولید می‌کند

اوپک ۲۴.۴۶۴ میلیون بشکه در روز تولید خود را در آوریل افزایش داد، درحالی‌که سهمیه افزایش تولید این گروه طبق قرارداد اوپک پلاس ۲۵.۳۱۵ میلیون بشکه در روز است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

به‌گزارش اویل پرایس، اوپک بازهم نتوانست در ماه آوریل به هدف تولید خود طبق قرارداد اوپک پلاس برسد و تولید خود را طبق این قرارداد افزایش دهد.

۱۳ عضو اوپک از جمله ایران، لیبی و ونزوئلا که از قرارداد اوپک پلاس معاف شده‌اند، تنها ۱۵۳ هزار بشکه در روز افزایش تولید داشتند. طبق گزارش ماهانه اوپک از بازار نفت که در روز پنجشنبه منتشر شد، تولید این گروه در ماه آوریل به ۲۸٫۶۴۸ میلیون بشکه در روز رسیده‌است.

سه تولیدکننده برتر اوپک یعنی عربستان، عراق و امارات بیشترین افزایش تولید را در ماه گذشته میلادی داشتند. درحالی‌که تولید در لیبی ۱۶۸ هزار بشکه در روز کاهش‌یافته و به ۹۱۳ هزار بشکه در روز رسیده است.

میادین نفتی و پایانه‌های نفتی لیبی در هفته‌های اخیر در بحبوحه اعتراضات و درگیری‌ها بر سر توزیع منابع نفتی در کشور، فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.

غیر از لیبی، ایران و ونزوئلا، ۱۰ عضو دیگر اوپک ۲۴٫۴۶۴ میلیون بشکه در روز تولید خود را در آوریل افزایش داده‌اند‌ درحالی‌که سهمیه افزایش تولید آنها طبق قرارداد اوپک پلاس ۲۵٫۳۱۵ میلیون بشکه در روز بوده‌است.

پاسخ دادن