اگزیم بانک ایران در ۳۰ بانک جهان فعال است

صالح آبادی در مراسم افتتاح شعبه کاشان بانک توسعه صادرات اعلام کرد: اکنون ما در بیش از ۳۰ بانک حساب فعال و بیشتر از ۱۲۰ بانک رابطه کارگزاری و حساب فعال داریم و همه علاقه مندند فعالیت های اقتصادی فی مابین رونق بگیرد.

تهران-اقتصاد برتر- ۲۴ اردیبهشت ۹۶
به گزارش بانک توسعه صادرات، مراسم افتتاحیه شعبه بانک توسعه صادرات ایران در کاشان با حضور علی صالح آبادی، ساداتی نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی، مومنیان فرماندار و محمود تولایی رییس اتاق بازرگانی، مدیران ارشد بانک توسعه صادرات ایران و جمعی از فعالان اقتصادی این شهر برگزار شد.

صالح آبادی در سخنرانی پیش از افتتاحیه این شعبه با اشاره به این که در پسابرجام فرصت خوبی فراهم آمد تا بتوانیم از ظرفیت های صادراتی کشور بهره برداری مطلوب انجام دهیم گفت: باز شدن سوئیفت و کارگزاری های متعدد و نیز ارتباط با بانکهای دنیا ما را در شرایط متفاوتی از دو سال قبل قرار داده است. قبل از برجام بانک ما در هیچ جای دنیا حساب رسمی نداشت.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات اضافه کرد: تسهیلات ما ارزی و ریالی است که امکان ارائه تسهیلات ارزی به فعالان اقتصادی بیشتر است. تسهیلات ارزی برای شرکت هایی که می خواهند مواد اولیه وارد کنند ۶ درصد است که به صورت یورو پرداخت شده و در قالب سرمایه در گردش است همچنین گشایش ال سی، ضمانت نامه، صدور حواله و نقل و انتقالات وجوه از دیگر خدماتی است که بانک توسعه صادرات به مشتریان ارائه می دهد.

وی با اشاره به پیشینه کاشان بعنوان شهری با سبقه تاریخی و فرهنگی غنی گفت: ظرفیت های صادرتی این شهر در حوزه فرش و گلاب همواره مورد توجه بوده است. مجموعه این عوامل ما را بر آن داشت که شعبه بانک توسعه صادرات را در این شهر تاسیس کنیم.

وی گفت: کاشان جزء معدود شهرستانهایی است که این ظرفیت را داشته که در زمینه صادرات ارتقا پیدا کند. در واقع هدف بانک توسعه صادرات گسترش صادرات است و تنها به پرداخت تسهیلات بسنده نمی کند. بانک توسعه صادرات یک بانک سپرده محور نیست و تسهیلات خود را از دو منبع بانک با نرخ ۱۶-۱۸ درصد و منابع صندوق توسعه با نرخ ۱۱ درصد به صادرگنندگان و تولیدگنندگان صادرات محور پرداخت می کند.

صالح آبادی در ادامه افزود: هدف و اراده همکاران ما در بانک توسعه صادرات این است که تلاش کنیم تا هیچ مجموعه اقتصادی زیان ده نماند، بنابراین اولویت اول ما سودآوری نیست بلکه کمک به چرخش چرخهای بنگاههای صادراتی است.

صالح آبادی گفت: همه تلاشها بر این هدف متمرکز است که بتوانیم ظرف یک سال و نیم آینده رتبه این شعبه را به رتبه ۲۰ و دو سال بعد از آن به ۱۰ برسانیم. همکاران من در بخش امور شعب، بین الملل، اعتبارات و اعضای هیات مدیره همه تلاش خود را به کار می بندند تا این شعبه بتواند عملکرد خوبی را داشته باشد.

صالح آبادی در پایان گفت: همه گروه فنی بانک توسعه صادرات در این جلسه حضور دارند و امیدواریم هر جا صحبت از نیاز و کمک بود به یاری هم بتوانیم مشکلات را رفع کرده و به اهداف طراحی شده دست پیدا کنیم.

پاسخ دادن