ایجاد ۱۵۰ هزار شغل برای روستائیان

ایجاد 150 هزار شغل برای روستائیان

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری اظهار کرد: اشتغال روستایی یا قانون اشتغال روستایی و عشایر یکی از اقدامات مهم دولت دوازدهم به شمار می رود.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۶ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم، امید در همایش آموزشی- توجیهی دهیاران استان مرکزی به مناسبت گرامیداشت روز دهیار، در اراک اظهار داشت: این میزان فرصت شغلی در کشور نرخ بیکاری در سطح روستاها را تا سه درصد کاهش می دهد.در سال گذشته سهم اشتغال روستایی از سبد اشتغال کشور با رشد ۲۵ درصدی همراه بوده است.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری اظهار کرد: دولت نزدیک به ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان اختصاص داده است و از مجموع این اعتبار تاکنون ۸ هزار میلیارد تومان برای اشتغال پایدار روستایی جذب شده است.

وی گفت: تا به امروز شرایط دهیاری ها بهبود پیدا کرده است و توجه مجلس، دولت، وزارت کشور باید نسبت به امور دهیاری ها افزایش پیدا کند تا شاهد مسیر رو به رشدی باشیم.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری ادامه داد: دهیاران از نقش موثری در عمران و آبادی روستا برخوردار هستند. در ۳۸ هزار روستا در کل کشور ۹۵ درصد دهیاران فعال هستند و خدمات بسیاری را در راستای توسعه، عمران و آبادانی روستاها انجام می دهند.

امید تاکید کرد: قانون دهیاری ها، یکی از تجربیات موفق در اداره امور کشور و واگذار کردن امور کشور به مردم است.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری افزود: خواسته های دهیاران برای اعتلای روستا و مجموعه روستاها را با مساعدت مدیران استان، وزارت کشور، مسئولین امور دهیاران کشور پیگیری کرده و در دستور کار قرار می دهیم تا اجرایی و عملیاتی شود.

پاسخ دادن