ایران، والیبال با آلمان را به سرویس باخت

تیم ملی والیبال ایران در دور نهم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال به مصاف آلمان رفت و با امتیاز ۳ بر تهران – اقتصاد برتر – ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۲، مسابقه را به سرویس باخت.

 تهران – اقتصاد برتر – ۲۱ خرداد ۱۴۰۰

در این مسابقه تیم والیبال ایران در یک بازی بی منطق در حالیکه می‌توانست، تیم آلمان را به راحتی شکست دهد، بر اثر اشتباهات ساده و فاحش بازی را به تیم حریف واگذار کرد. یکی از اشتباهات عجیب تیم والیبال ایران خطاهایی بود که در زدن سرویس‌های اشتباه داشت. ایران در ست آخر دستکم ۵- ۶ امتیاز را بخاطر سرویس‌های اشتباه دو دستی به آلمان تقدیم کرد. باخت ایران به سرویس های بازی که از ابتدایی ترین حرکت ها در بازی والیبال است باعث تعجب همگان شد. اشتباه دوم تیم ملی والیبال ایران زدن توپ در دستان دفاع تیم آلمان بود که این نیز باعث از دست دادن امتیازات مهمی شد. مربی تیم در این زمینه بارها به بازیکنان تذکر داد اما باز آن ها توپ را در دستان دفاع تیم مقابل قرار میدادند و باعث از دست دادن امتیاز می شدند.

مربی تیم ایران نیز بر خلاف مربی آلمانی متاسفانه از بازیکنان بهتر خود در این مسابقه استفاده نکرد و اجازه داد بازیکنانی که به کرات سرویس‌های اشتباه زده بودند در زمینه بازی باقی بمانند. شکت ایران در مقابل آلمان به خاطر اشتباهات ساده و فاحش باعث ناراحتی و عصبانیت شدید تماشاگران ایرانی و علاقمندان به والیبال شد.

تیم ملی والیبال ایران در نهمین دور از رقابت‌های لیگ ملت‌ها، از ساعت ۱۲:۳۰ روز جمعه به مصاف آلمان رفته بود.

والیبالیست‌های ایران در حالی مقابل آلمان تن به شکست دادند که در هشت بازی گذشته به پنج پیروزی رسیده بودند. ملی پوشان ایران در بازی اول و دوم مقابل ژاپن و روسیه تن به شکست داده اما در بازی سوم تا هفتم مقابل هلند، کانادا، ایتالیا، بلغارستان و آمریکا به پیروزی رسیدند.

تیم ایران در بازی روز پنجشنبه، مسابقه را به صربستان، قهرمان اروپا واگذار کردند.

تیم ملی آلمان در این رقابت‌ها موفق شد تنها به سه پیروزی دست یابد. آلمان مقابل استرالیا، بلغارستان و اسلوونی به پیروزی رسید و مقابل تیم‌های فرانسه، آرژانتین، هلند، صربستان و آمریکا تن به شکست داد.

دو تیم درحالی به مصاف هم رفتند که ملی پوشان والیبال ایران با کسب پنج پیروزی با ۱۶ امتیاز در رده ششم این رقابت‌ها قرار دارد و آلمان با سه پیروزی و ۱۱ امتیاز، در رده دهم این رقابت‌ها ایستاده است.

آخرین تقابل تیم ملی ایران و تیم ملی آلمان به سال ۲۰۱۹ بر می‌گردد که ایران در این بازی موفق شد آلمان را با نتیجه قاطع ۳ بر صفر شکست دهد. لازم به ذکر است که در ۶ بازی اخیر این دو تیم هر تیم توانسته به ۳ پیروزی دست پیدا کند.

  • ست اول: ایران ۲۵ – ۲۳ آلمان

در امتیاز ۴ به سود آلمان، رالی ۳۰ ثانیه‌ای زیبا بین دو تیم شکل گرفت که در آخر تیم ملی آلمان توانست امتیاز توپ را به نام خود کند تا با نتیجه ۴ بر ۲ از ایران جلو بیفتد.

سرویس‌های سرعتی آلمان و اشتباهات فردی تیم ملی ایران باعث شد ملی پوشان با نتیجه ۶ بر ۲ عقب بیفتند که پس از ایجاد این اختلاف امتیاز، ولادیمیر آلکنو تصمیم گرفت وقت استراحت بگیرد و در این امر هم موفق بود تا امتیازات ۶-۴ به سود آلمان شود.

در ادامه کار ملی پوشان والیبال ایران عملکرد بهتری نسبت به آلمان داشتند و توانستند اختلاف امتیاز را جبران کنند تا دو تیم در امتیاز ۷ برابر شوند.

در اوایل ست اول، ایران توانست اختلاف امتیاز را جبران کند و به بازی برگردد تا تیم ملی ایران با نتیجه ۱۰-۸ از آلمان پیش بیفتد.

در پوئن ۱۶به سود ایران، سعید معروف توانست با فریب دفاع آلمان توپ را جای خالی انداخته و امتیاز این توپ را به نام ایران کند. در اواسط بازی در ست اول، تیم ملی والیبال ایران برتر از آلمان بود و توانست با نتیجه ۱۷-۱۵ اختلاف خود را با آلمان حفظ کند.

صابرکاظمی در پوئن ۲۰ به سود ایران، توانست امتیاز مستقیم از سرویس کسب کند که با تشویق ولادیمر آلکنو همراه بود.

تیم ملی والیبال آلمان نا امید نشد و توانست به بازی برگردد تا دو تیم در امتیاز ۲۱ برابر شوند؛ بلافاصله پس از تساوی آلکنو وقت استراحت برای ایران درخواست کرد. در پوئن ۲۴ به سود ایران، سعید معروف توانست امتیاز مستقیم از سرویس کسب کند تا ایران ۲۴-۲۲ از آلمان جلو بیفتد.

در انتهای ست اول این بازی، تیم ملی والیبال ایران برتر از تیم ملی آلمان بود و موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ این ست را به نام خود کند.

  • ست دوم: ایران ۲۰ – ۲۵ آلمان

در ابتدای ست دوم این رقابت، تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی آلمان پایاپای پیش رفته و در امتیاز ۳ برابر شدند.

میلاد عبادی پور ملی پوش والیبال ایران در این بازی در حد انتظار ظاهر نشد تا ایران با نتیجه ۸ بر ۶ از آلمان عقب بیفتد. در ادامه کار، اشتباهات فردی تیم ملی ایران بیش از آلمان بود و با این تفاصیل آلمان با نتیجه ۱۲ بر ۹ از ایران جلو افتاد.

در اواسط بازی در ست دوم، تمرکز ملی پوشان والیبال ایران به هم ریخته بود و آلکنو در امتیاز ۱۵-۱۰ به سود آلمان وقت استراحت گرفت.

والیبالیست‌های ایران در ضربات سرویس در ست دوم این دیدار موفق نبوده و با نتیجه ۱۹-۱۴ از آلمان عقب افتادند.

تیم ایران در اواخر ست دوم اختلاف امتیاز را کم کردند تا ۲۴-۲۰ نتیجه به سود آلمان شود.

تیم ملی آلمان در ست دوم مقابل ایران عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت و توانست با تیجه ۲۵ بر ۲۰ مقابل ایران به پیروزی برسد تا هر تیم یک ست را به نام خود کند.

  • ست سوم: ایران ۱۹ – ۲۵ آلمان

تیم ملی والیبال آلمان که برای پیروزی به این بازی آمده بود ست سوم را خوب آغاز کرد و با نتیجه ۳ بر ۱ از ایران جلو افتاد.

میلاد عبادی پور در ابتدای این ست بار دیگر عملکرد خوبی نداشت تا آلمان با نتیجه ۸ بر ۳ از ایران پیش بیفتد.

در ابتدای این ست، ملی پوشان والیبال پر اشتباه ظاهر شدند تا ایران ۱۰-۳ از حریف عقب بیفتد. آلکنو پس از بهم ریختن تمرکز بلندقامتان ایران، وادی را به جای معروف داخل زمین آورد اما تاثیر گذار نبود تا آلمان با نتیجه ۱۳-۴ اختلاف خود را با ایران زیاد کند.

آلکنو پس از ناکامی در تعویض، تصمیم گرفت میلاد عبادی پور را بیرون بکشد و اسفندیار را جایگزین این بازیکن کند.

در اواسط ست سوم، بازیکنان ایران اشتباهات خود را ادامه دادند تا ملی پوشان ایران با نتیجه ۱۷ بر ۸ از آلمان عقب بیفتند.

ایران که روحیه خود را در این ست باخته بود عملکرد بسیار ضعیفی از خود به جای گذاشت و با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ ست سوم را به آلمان واگذار کرد.

  • ست چهارم: ایران ۲۵ – ۱۹ آلمان

ایران درحالی پا به این ست گذاشت که تنها به برد فکر می‌کرد. ملی‌پوشان والیبال ایران درصورت باخت در این ست بازی را به آلمان واگذار می‌کردند.

نیمکت ایران در ست چهارم، بازیکنان داخل زمین را تشویق می‌کردند و سعی داشتند که روحیه آنها را افزایش دهند. سرمربی آلمان به نیمکت ایران اعتراض کرد که با پاسخ قاطع سرمربی والیبال ایران همراه بود و آلکنو با جدیتی خاص سرمربی آلمان را به سکوت دعوت کرد.

جوی که نیمکت ایران در این ست به راه انداخته بود باعث شد، ایران با نتیجه ۳ بر صفر از حریف پیش بیفتد و سرمربی آلمان را وارد به گرفتن وقت استراحت‌ کند.

در ادامه کار، والیبالیست‌های ایران تیم برتر میدان بوده و موفق شدند با نتیجه ۸ بر ۵ از حریف پیش بیفتند.

در امتیاز ۱۰ به سود آلمان، ملی پوش این کشور توانست از سرویس پوئن کسب کند تا دو تیم در امتیاز ۱۰ برابر شوند. در اواسط ست چهارم، بلند قامتان ایران توانستند اختلاف ۳ امتیاز را به وجود آوردند و با نتیجه ۱۴-۱۱ از آلمان جلو بیفتند. دریافت‌های ضعیف در زمین ایران باعث شد آلمان به بازی برگردد تا دو تیم در امتیاز ۱۴ برابر شوند.

والیبالیست‌های ایران اواسط ست چهارم موفق شدند بار دیگر از حریف با نتیجه ۱۹-۱۵ پیش بیفتند.

ایران، انتهای این دست هم عملکرد خوبی داشت و توانست با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ آلمان را شکست دهد تا دو تیم در ست شماری برابر ۲ شوند.

  • ست پنجم: ایران ۱۵ – ۱۳ آلمان

دو تیم در ست پنجم این دیدار پایاپای پیش رفته به طوری که تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی آلمان در امتیاز ۱ برابر شدند.

بازیکنان ذخیره ایران در این ست همچنان بلندقامتان ایران را تشویق می‌کردند.

در ادامه کار، تیم ملی آلمان برتر از تیم ملی ایران بود و موفق شد با نتیجه ۶ بر ۳ از ایران پیش بیفتد. شاگردان آلکنو هم در این ست پر اشتباه ظاهر شدند و با نتیجه ۹ بر ۶ از آلمان عقب افتادند.

صابر کاظمی در امتیاز ۸ برای ایران موفق شد از سرویس پوئن کسب کند و این امتیاز باعث شد مربی آلمان وقت استراحت بگیرد. میلاد عبادی پور در این بازی نتوانست موفق عمل کند و در امتیاز حساس پوئن سرویس برای ایران از دست داد.

تمرکز تیم ملی والیبال ایران در این ست هم کاملا بهم ریخته بود و ایران با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ بازی را به حریف واگذار کرد.

با این تفاصیل، ایران با نتیجه ۳ بر ۲ از آلمان شکست خورد و درحالی که به نظر می‌رسید این بازی برای بلند قامتان آسان باشد با اشتباهات فردی، نتیجه برای آلمان رقم خورد.

پاسخ دادن