ایران جزء هشت کشور اول تولید کننده طیور

حجتی وزیر جهاد کشاورزی، ایران را رتبه دار در زمینه تولید طیور در جهان دانست و گفت : کشورمان جزء هشت کشور اول تولید کننده طیور است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۱ مرداد ۹۷

حجتی وزیر جهاد کشاورزی، ایران را رتبه دار در زمینه تولید طیور در جهان دانست و گفت : کشورمان جز هشت کشور اول تولید کننده طیور است.

وزیر جهاد کشاورزی ایران را رتبه دار در زمینه تولید طیور در جهان دانست و گفت : کشورمان جز هشت کشور اول تولید کننده طیور است و امروز با برخورداری از کشتارگاههای مجهز و مدرن طیور که منطبق با تکنولوژی های برتر دنیاست تولیدات غذایی مورد تایید کارشناسان مواد غذایی دنیا وارد بازار می شود .

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کشور در اکثر مواد غذایی به خودکفایی رسید و وارد کننده نیست ، گفت : در صورت تشدید تحریم ها ، مشکلی در تامین مواد غذایی بخصوص کالاهای اساسی به وجود نخواهد آمد .

محمود حجتی عصر شنبه در حاشیه بازدید از کشتارگاه طیور در گلوگاه افزود : با توجه به تشدید تحریم ها ، راهکارهای لازم در این خصوص اندیشیده شده است تا مشکلی به وجود نیاید .
وی ادامه داد : کشور از نظر ذخایر و بنیه مواد همچون گندم ، شکر و طیور وضعیت خوبی دارد و روغن و علوفه برای دام تنها مواد غذایی وارداتی است .
حجتی گفت : به لحاظ برخورداری از ظرفیت های اقلیمی متفاوت و آب و هوای چهار فصلی ، کشورمان ظرفیت های خوبی در بخش کشاورزی دارد که می تواند در کشت مفید انواع محصولات تاثیر داشته باشد .
وی افزود : این ویژگی ها باعث شده به طور مثال ایران در زمینه محصولات باغی از دیر باز جز صادرکنندگان برتر جهان باشد که در گذشته به صورت خشکبار و امروز با ورود تجهیزات مدرن به صورت میوه ، سبزی و تره بار این صادرات صورت می گیرد .

پاسخ دادن